KBSL · 24. Hafta · 2023-2024 · 15 Şubat 2024 00:00
ÇBK Mersin ilk çeyreği 28-9 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Antalya Toroslar Basketbol | 9 | 16 | 16 | 6 | 47 |
| ÇBK Mersin | 28 | 18 | 21 | 24 | 91 |
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
88.0 sezon ort. 81.9 | Tempo | 88.0 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
53.2 sezon ort. 98.6 | 100 hücumda sayı | 103.8 sezon ort. 106.0 |
32.0% sezon ort. 48.9% | eFG% | 54.4% sezon ort. 51.5% |
26.8% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 19.7% sezon ort. 16.0% |
10.9% sezon ort. 22.4% | Hücum ribaundu % | 31.8% sezon ort. 30.6% |
15.6% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 7.6% sezon ort. 24.8% |
45.3% sezon ort. 37.6% | Üçlük payı | 43.0% sezon ort. 38.3% |
| Savunma | ||
103.8 sezon ort. 105.8 | 100 savunmada yenen sayı | 53.2 sezon ort. 97.4 |
54.4% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 32.0% sezon ort. 46.6% |
19.7% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 26.8% sezon ort. 16.0% |
31.8% sezon ort. 28.8% | Rakip hücum ribaundu % | 10.9% sezon ort. 27.0% |
7.6% sezon ort. 23.9% | Rakip serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 25 dk+13.9 PIR
- Maria Perez Araujo ÇBK Mersin · 20 dk+11.3 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 23 dk+9.7 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 19 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Bone Antalya Toroslar Basketbol · 24 dk−14.3 PIR
- Günesh Karaoğlan Antalya Toroslar Basketbol · 28 dk−11.1 PIR
- Jaelyn Brown Antalya Toroslar Basketbol · 21 dk−6.4 PIR
- Destanni Mone Henderson Antalya Toroslar Basketbol · 36 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Antalya Toroslar Basketbol | 88.4 | 88.0 | 53.2 | 32.0% | 26.8% | 10.9% | 15.6% | 103.8 | 54.4% | 19.7% | 68.2% | 7.6% | -50.7 |
| ÇBK Mersin | 87.6 | 88.0 | 103.8 | 54.4% | 19.7% | 31.8% | 7.6% | 53.2 | 32.0% | 26.8% | 89.1% | 15.6% | +50.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 18/64 (%28.1) | Saha İçi Şut | 35/79 (%44.3) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 19/45 (%42.2) |
| 5/29 (%17.2) | 3 Sayı | 16/34 (%47.1) |
| 6/10 (%60.0) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 35 | Ribaund | 55 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 41 |
| 9 | Asist | 30 |
| 9 | Top Çalma | 21 |
| 1 | Blok | 2 |
| 25 | Top Kaybı | 20 |
| 12 | Faul | 17 |
| 52 | Verimlilik (PIR) | 263 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Antalya Toroslar Basketbol 0, ÇBK Mersin 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.11.2023ÇBK Mersin 104-76 Antalya Toroslar Basketbol
- 14.02.2024Antalya Toroslar Basketbol 47-91 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

