KBSL · 19. Hafta · 2023-2024 · 7 Ocak 2024 00:00
Botaş maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 20 | 18 | 18 | 23 | 79 |
| Botaş | 21 | 23 | 15 | 24 | 83 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.9 sezon ort. 77.7 | Tempo | 68.9 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
114.4 sezon ort. 105.7 | 100 hücumda sayı | 120.6 sezon ort. 96.5 |
50.8% sezon ort. 51.6% | eFG% | 56.7% sezon ort. 46.2% |
9.9% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 8.9% sezon ort. 15.1% |
30.0% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 29.4% sezon ort. 28.4% |
24.2% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 24.3% |
28.8% sezon ort. 38.8% | Üçlük payı | 25.4% sezon ort. 23.7% |
| Savunma | ||
120.6 sezon ort. 95.2 | 100 savunmada yenen sayı | 114.4 sezon ort. 97.9 |
56.7% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 46.7% |
8.9% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 9.9% sezon ort. 14.5% |
29.4% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 25.1% |
16.4% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 29 dk+14.4 PIR
- Taya Reimer Botaş · 40 dk+9.2 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 40 dk+7.0 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 31 dk+6.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 29 dk−7.8 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 39 dk−6.0 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 11 dk−3.6 PIR
- Laura Cornelius ÇBK Mersin · 24 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Taya Reimer 250 ribaund barajını geçti
- Natasha Nicole Mack 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 69.0 | 68.9 | 114.4 | 50.8% | 9.9% | 30.0% | 24.2% | 120.6 | 56.7% | 8.9% | 70.6% | 16.4% | -6.1 |
| Botaş | 68.8 | 68.9 | 120.6 | 56.7% | 8.9% | 29.4% | 16.4% | 114.4 | 50.8% | 9.9% | 70.0% | 24.2% | +6.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/66 (%43.9) | Saha İçi Şut | 35/67 (%52.2) |
| 20/47 (%42.6) | 2 Sayı | 29/50 (%58.0) |
| 9/19 (%47.4) | 3 Sayı | 6/17 (%35.3) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 7/11 (%63.6) |
| 36 | Ribaund | 38 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 22 | Asist | 25 |
| 5 | Top Çalma | 2 |
| 1 | Blok | 4 |
| 8 | Top Kaybı | 7 |
| 17 | Faul | 19 |
| 186 | Verimlilik (PIR) | 217 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 25 karşılaşmada ÇBK Mersin 16, Botaş 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 30.09.2023Botaş 52-69 ÇBK Mersin
- 06.01.2024ÇBK Mersin 79-83 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

