KBSL · 15. Hafta · 2023-2024 · 17 Aralık 2023 00:00
ÇBK Mersin maçı 9 sayı farkla kazandı. Galatasaray Çağdaş Faktoring ikinci yarıda 41-39 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 16 | 17 | 22 | 19 | 74 |
| ÇBK Mersin | 24 | 20 | 23 | 16 | 83 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.9 sezon ort. 79.7 | Tempo | 75.9 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
97.5 sezon ort. 106.7 | 100 hücumda sayı | 109.5 sezon ort. 105.8 |
46.3% sezon ort. 53.0% | eFG% | 50.7% sezon ort. 51.6% |
15.7% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 16.1% |
31.7% sezon ort. 29.5% | Hücum ribaundu % | 43.9% sezon ort. 30.2% |
26.9% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 29.4% sezon ort. 24.1% |
35.8% sezon ort. 35.0% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 38.5% |
| Savunma | ||
109.5 sezon ort. 103.1 | 100 savunmada yenen sayı | 97.5 sezon ort. 95.9 |
50.7% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 46.3% sezon ort. 46.2% |
18.1% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 15.7% sezon ort. 16.4% |
43.9% sezon ort. 28.8% | Rakip hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 26.3% |
29.4% sezon ort. 24.6% | Rakip serbest atış oranı | 26.9% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 24 dk+5.6 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 31 dk+5.0 PIR
- Yağmur Önal Galatasaray Çağdaş Faktoring · 12 dk+1.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Mikiah Kurdijah Cheryl Harrigan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 19 dk−9.0 PIR
- Julie Vanloo Galatasaray Çağdaş Faktoring · 39 dk−8.4 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 14 dk−5.2 PIR
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 21 dk−4.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 500 ribaund barajını geçti
- Julie Vanloo 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 75.9 | 75.9 | 97.5 | 46.3% | 15.7% | 31.7% | 26.9% | 109.5 | 50.7% | 18.1% | 56.1% | 29.4% | -12.0 |
| ÇBK Mersin | 75.8 | 75.9 | 109.5 | 50.7% | 18.1% | 43.9% | 29.4% | 97.5 | 46.3% | 15.7% | 68.3% | 26.9% | +12.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/67 (%41.8) | Saha İçi Şut | 30/68 (%44.1) |
| 22/43 (%51.2) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 6/24 (%25.0) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 36 | Ribaund | 46 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 19 | Asist | 22 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 17 |
| 19 | Faul | 23 |
| 153 | Verimlilik (PIR) | 191 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 9, ÇBK Mersin 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.12.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 74-83 ÇBK Mersin
- 19.03.2024ÇBK Mersin 88-99 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

