KBSL · 16. Hafta · 2023-2024 · 23 Aralık 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding, ÇBK Mersin karşısında 22 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 18 | 18 | 19 | 21 | 76 |
| ÇBK Mersin | 15 | 11 | 15 | 13 | 54 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 78.9 | Tempo | 74.1 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
101.8 sezon ort. 120.9 | 100 hücumda sayı | 73.4 sezon ort. 106.8 |
41.4% sezon ort. 58.1% | eFG% | 34.7% sezon ort. 52.0% |
12.1% sezon ort. 12.5% | Top kaybı oranı | 19.6% sezon ort. 16.1% |
38.1% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 31.0% |
31.4% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 24.2% |
24.3% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 35.6% sezon ort. 38.6% |
| Savunma | ||
73.4 sezon ort. 87.2 | 100 savunmada yenen sayı | 101.8 sezon ort. 95.7 |
34.7% sezon ort. 45.0% | Rakip eFG% | 41.4% sezon ort. 46.4% |
19.6% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 12.1% sezon ort. 16.5% |
19.5% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 38.1% sezon ort. 26.1% |
25.4% sezon ort. 18.7% | Rakip serbest atış oranı | 31.4% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 29 dk+5.5 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 27 dk+2.4 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 34 dk+1.9 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 29 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 21 dk−16.8 PIR
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 35 dk−12.6 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 28 dk−9.3 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 34 dk−7.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 74.7 | 74.1 | 101.8 | 41.4% | 12.1% | 38.1% | 31.4% | 73.4 | 34.7% | 19.6% | 80.5% | 25.4% | +28.4 |
| ÇBK Mersin | 73.6 | 74.1 | 73.4 | 34.7% | 19.6% | 19.5% | 25.4% | 101.8 | 41.4% | 12.1% | 61.9% | 31.4% | -28.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/70 (%40.0) | Saha İçi Şut | 19/59 (%32.2) |
| 26/53 (%49.1) | 2 Sayı | 16/38 (%42.1) |
| 2/17 (%11.8) | 3 Sayı | 3/21 (%14.3) |
| 18/22 (%81.8) | Serbest Atış | 13/15 (%86.7) |
| 49 | Ribaund | 34 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 22 | Asist | 10 |
| 11 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 5 |
| 11 | Top Kaybı | 16 |
| 20 | Faul | 18 |
| 205 | Verimlilik (PIR) | 97 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 27 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 23, ÇBK Mersin 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 5-0
- 12.09.2023ÇBK Mersin 0-20 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 22.12.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 76-54 ÇBK Mersin
- 04.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 99-76 ÇBK Mersin
- 06.04.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 85-64 ÇBK Mersin
- 16.04.2024ÇBK Mersin 56-80 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

