KBSL · 18. Hafta · 2023-2024 · 29 Aralık 2023 00:00
ÇBK Mersin ilk çeyreği 24-7 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 7 | 12 | 16 | 8 | 43 |
| ÇBK Mersin | 24 | 14 | 17 | 22 | 77 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 86.4 | Tempo | 73.6 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
58.7 sezon ort. 84.9 | 100 hücumda sayı | 104.3 sezon ort. 105.9 |
31.5% sezon ort. 42.5% | eFG% | 53.2% sezon ort. 51.5% |
28.0% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 21.2% sezon ort. 16.0% |
23.1% sezon ort. 21.8% | Hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 30.5% |
22.2% sezon ort. 20.6% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 24.4% |
50.0% sezon ort. 44.9% | Üçlük payı | 37.1% sezon ort. 38.5% |
| Savunma | ||
104.3 sezon ort. 123.5 | 100 savunmada yenen sayı | 58.7 sezon ort. 97.0 |
53.2% sezon ort. 59.9% | Rakip eFG% | 31.5% sezon ort. 46.6% |
21.2% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 28.0% sezon ort. 16.0% |
34.4% sezon ort. 39.3% | Rakip hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 26.6% |
17.7% sezon ort. 17.7% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 36 dk+11.7 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 26 dk+6.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 24 dk+4.2 PIR
- Elanur Demir Hatay Büyükşehir Belediyespor · 23 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katrina Marie Pardee Hatay Büyükşehir Belediyespor · 32 dk−16.0 PIR
- Betül Özcan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 29 dk−12.1 PIR
- Jessica Janelle Jackson Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk−8.9 PIR
- Öykü Canlıel Hatay Büyükşehir Belediyespor · 13 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 73.3 | 73.6 | 58.7 | 31.5% | 28.0% | 23.1% | 22.2% | 104.3 | 53.2% | 21.2% | 65.6% | 17.7% | -45.6 |
| ÇBK Mersin | 73.8 | 73.6 | 104.3 | 53.2% | 21.2% | 34.4% | 17.7% | 58.7 | 31.5% | 28.0% | 76.9% | 22.2% | +45.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 15/54 (%27.8) | Saha İçi Şut | 30/62 (%48.4) |
| 11/27 (%40.7) | 2 Sayı | 24/39 (%61.5) |
| 4/27 (%14.8) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 11/11 (%100.0) |
| 30 | Ribaund | 41 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 9 | Asist | 21 |
| 12 | Top Çalma | 14 |
| 1 | Blok | 3 |
| 23 | Top Kaybı | 18 |
| 9 | Faul | 19 |
| 56 | Verimlilik (PIR) | 210 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Hatay Büyükşehir Belediyespor 6, ÇBK Mersin 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 22.09.2023ÇBK Mersin 107-74 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 28.12.2023Hatay Büyükşehir Belediyespor 43-77 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

