KBSL · 21. Hafta · 2023-2024 · 20 Ocak 2024 00:00
Maç normal süreyi 77-77 berabere tamamladı; Nesibe Aydın uzatmada 21-17 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | UZ2 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 24 | 24 | 12 | 17 | 7 | 10 | 94 |
| Nesibe Aydın | 19 | 16 | 20 | 22 | 7 | 14 | 98 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
90.8 sezon ort. 77.1 | Tempo | 90.8 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
104.2 sezon ort. 106.0 | 100 hücumda sayı | 107.3 sezon ort. 103.3 |
49.3% sezon ort. 51.7% | eFG% | 53.8% sezon ort. 48.5% |
16.0% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 13.9% sezon ort. 15.2% |
33.3% sezon ort. 30.5% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 31.2% |
39.5% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 24.4% sezon ort. 26.9% |
44.7% sezon ort. 38.3% | Üçlük payı | 39.7% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
107.3 sezon ort. 95.5 | 100 savunmada yenen sayı | 104.2 sezon ort. 99.7 |
53.8% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 48.5% |
13.9% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 16.6% |
20.0% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 28.5% |
24.4% sezon ort. 24.5% | Rakip serbest atış oranı | 39.5% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 24 dk+17.5 PIR
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 28 dk+6.5 PIR
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 43 dk+5.1 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 15 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 43 dk−7.4 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 47 dk−6.8 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 45 dk−6.6 PIR
- Gamze Takmaz Nesibe Aydın · 10 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şevval Akalan 150. maçına çıktı
- Marina Alise Mabrey 250 sayı barajını geçti
- Virag Csilla Kiss 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 90.2 | 90.8 | 104.2 | 49.3% | 16.0% | 33.3% | 39.5% | 107.3 | 53.8% | 13.9% | 80.0% | 24.4% | -3.1 |
| Nesibe Aydın | 91.4 | 90.8 | 107.3 | 53.8% | 13.9% | 20.0% | 24.4% | 104.2 | 49.3% | 16.0% | 66.7% | 39.5% | +3.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 31/76 (%40.8) | Saha İçi Şut | 36/78 (%46.2) |
| 18/42 (%42.9) | 2 Sayı | 24/47 (%51.1) |
| 13/34 (%38.2) | 3 Sayı | 12/31 (%38.7) |
| 19/30 (%63.3) | Serbest Atış | 14/19 (%73.7) |
| 52 | Ribaund | 41 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 24 | Asist | 29 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 7 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 14 |
| 23 | Faul | 25 |
| 221 | Verimlilik (PIR) | 232 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada ÇBK Mersin 3, Nesibe Aydın 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.10.2023Nesibe Aydın 88-79 ÇBK Mersin
- 19.01.2024ÇBK Mersin 94-98 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

