KBSL · 24. Hafta · 2023-2024 · 15 Şubat 2024 00:00
OGM Ormanspor 4. çeyreği 23-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 20 | 29 | 30 | 8 | 87 |
| OGM Ormanspor | 34 | 24 | 21 | 23 | 102 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 77.6 | Tempo | 77.1 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
110.4 sezon ort. 108.3 | 100 hücumda sayı | 135.4 sezon ort. 101.9 |
57.1% sezon ort. 53.4% | eFG% | 60.6% sezon ort. 49.5% |
14.8% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 15.9% sezon ort. 16.0% |
25.0% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 57.6% sezon ort. 30.6% |
15.7% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 22.5% |
37.1% sezon ort. 36.3% | Üçlük payı | 28.2% sezon ort. 31.2% |
| Savunma | ||
135.4 sezon ort. 105.3 | 100 savunmada yenen sayı | 110.4 sezon ort. 100.3 |
60.6% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 57.1% sezon ort. 48.3% |
15.9% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 14.4% |
57.6% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 25.0% |
26.8% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 15.7% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 35 dk+15.6 PIR
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 36 dk+7.7 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 15 dk+7.3 PIR
- Alesia Kaorie Sutton OGM Ormanspor · 39 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 25 dk−7.5 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 33 dk−7.2 PIR
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 12 dk−4.2 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 21 dk−2.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alesia Kaorie Sutton 25 top çalma barajını geçti
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley 10 blok barajını geçti
- Joyner Michelle Holmes 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 78.8 | 77.1 | 110.4 | 57.1% | 14.8% | 25.0% | 15.7% | 135.4 | 60.6% | 15.9% | 42.4% | 26.8% | -25.0 |
| OGM Ormanspor | 75.4 | 77.1 | 135.4 | 60.6% | 15.9% | 57.6% | 26.8% | 110.4 | 57.1% | 14.8% | 75.0% | 15.7% | +25.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 35/70 (%50.0) | Saha İçi Şut | 38/71 (%53.5) |
| 25/44 (%56.8) | 2 Sayı | 28/51 (%54.9) |
| 10/26 (%38.5) | 3 Sayı | 10/20 (%50.0) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 16/19 (%84.2) |
| 23 | Ribaund | 46 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 19 |
| 14 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 19 | Asist | 22 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 5 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 15 |
| 24 | Faul | 13 |
| 184 | Verimlilik (PIR) | 251 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 4, OGM Ormanspor 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.11.2023OGM Ormanspor 77-58 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 14.02.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 87-102 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

