KBSL · 22. Hafta · 2023-2024 · 27 Ocak 2024 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 35-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-25 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 22 | 21 | 18 | 7 | 68 |
| OGM Ormanspor | 23 | 12 | 29 | 14 | 78 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.4 sezon ort. 77.0 | Tempo | 72.4 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
95.0 sezon ort. 110.5 | 100 hücumda sayı | 106.6 sezon ort. 102.9 |
37.3% sezon ort. 49.6% | eFG% | 52.4% sezon ort. 49.8% |
7.9% sezon ort. 13.3% | Top kaybı oranı | 17.0% sezon ort. 16.0% |
32.7% sezon ort. 34.5% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 31.3% |
20.0% sezon ort. 26.7% | Serbest atış oranı | 22.6% sezon ort. 22.7% |
28.0% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 25.8% sezon ort. 31.3% |
| Savunma | ||
106.6 sezon ort. 98.4 | 100 savunmada yenen sayı | 95.0 sezon ort. 100.9 |
52.4% sezon ort. 47.0% | Rakip eFG% | 37.3% sezon ort. 49.0% |
17.0% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 7.9% sezon ort. 14.6% |
31.0% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 32.7% sezon ort. 24.6% |
22.6% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 40 dk+10.8 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 37 dk+1.0 PIR
- Şuğranur Sönmez Beşiktaş BOA · 14 dk+0.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 36 dk−23.2 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 39 dk−8.7 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 39 dk−7.0 PIR
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 39 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Damiris Dantas 50 asist barajını geçti
- Yueru Li 10 blok barajını geçti
- Jovana Nogic 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 71.6 | 72.4 | 95.0 | 37.3% | 7.9% | 32.7% | 20.0% | 106.6 | 52.4% | 17.0% | 69.0% | 22.6% | -11.6 |
| OGM Ormanspor | 73.2 | 72.4 | 106.6 | 52.4% | 17.0% | 31.0% | 22.6% | 95.0 | 37.3% | 7.9% | 67.3% | 20.0% | +11.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 25/75 (%33.3) | Saha İçi Şut | 31/62 (%50.0) |
| 19/54 (%35.2) | 2 Sayı | 28/46 (%60.9) |
| 6/21 (%28.6) | 3 Sayı | 3/16 (%18.8) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 13/14 (%92.9) |
| 37 | Ribaund | 44 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 14 | Asist | 21 |
| 6 | Top Çalma | 1 |
| 2 | Blok | 5 |
| 7 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 14 |
| 130 | Verimlilik (PIR) | 200 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Beşiktaş BOA 5, OGM Ormanspor 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 21.10.2023OGM Ormanspor 66-68 Beşiktaş BOA
- 26.01.2024Beşiktaş BOA 68-78 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

