KBSL · 18. Hafta · 2024-2025 · 19 Ocak 2025 00:00
Çimsa ÇBK Mersin ilk yarıyı 37-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-26 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 26 | 21 | 8 | 18 | 73 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 20 | 17 | 19 | 21 | 77 |
| Botaş | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.9 sezon ort. 73.0 | Tempo | 65.9 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
111.1 sezon ort. 98.6 | 100 hücumda sayı | 116.7 sezon ort. 109.4 |
54.5% sezon ort. 46.7% | eFG% | 53.7% sezon ort. 52.8% |
16.3% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 18.8% sezon ort. 15.4% |
26.7% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 42.4% sezon ort. 31.4% |
23.2% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 46.3% sezon ort. 25.4% |
37.5% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 46.3% sezon ort. 38.9% |
| Savunma | ||
116.7 sezon ort. 103.3 | 100 savunmada yenen sayı | 111.1 sezon ort. 96.6 |
53.7% sezon ort. 49.9% | Rakip eFG% | 54.5% sezon ort. 48.9% |
18.8% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 16.3% sezon ort. 16.5% |
42.4% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 23.0% |
46.3% sezon ort. 27.6% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 21.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damiris Dantas Botaş · 36 dk+11.1 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 38 dk+8.8 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 22 dk+7.4 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 27 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 30 dk−10.8 PIR
- Maria Perez Araujo Çimsa ÇBK Mersin · 31 dk−9.2 PIR
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 37 dk−4.5 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 38 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 65.7 | 65.9 | 111.1 | 54.5% | 16.3% | 26.7% | 23.2% | 116.7 | 53.7% | 18.8% | 57.6% | 46.3% | -5.6 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 66.0 | 65.9 | 116.7 | 53.7% | 18.8% | 42.4% | 46.3% | 111.1 | 54.5% | 16.3% | 73.3% | 23.2% | +5.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 27/56 (%48.2) | Saha İçi Şut | 25/54 (%46.3) |
| 20/35 (%57.1) | 2 Sayı | 17/29 (%58.6) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 19/25 (%76.0) |
| 27 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 26 | Asist | 22 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 15 |
| 18 | Faul | 16 |
| 183 | Verimlilik (PIR) | 180 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 27 karşılaşmada Botaş 11, Çimsa ÇBK Mersin 16 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 25.10.2024Çimsa ÇBK Mersin 74-79 Botaş
- 18.01.2025Botaş 73-77 Çimsa ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

