KBSL · 15. Hafta · 2024-2025 · 29 Aralık 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Melikgazi Kayseri Basketbol Botaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 17 | 9 | 20 | 21 | 67 |
| Botaş | 19 | 18 | 16 | 11 | 64 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 73.7 | Tempo | 76.9 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
87.7 sezon ort. 102.9 | 100 hücumda sayı | 82.7 sezon ort. 99.8 |
37.7% sezon ort. 49.9% | eFG% | 46.0% sezon ort. 47.1% |
14.2% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 24.6% sezon ort. 15.3% |
19.5% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 31.6% |
42.6% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 20.6% |
29.5% sezon ort. 32.0% | Üçlük payı | 41.3% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
82.7 sezon ort. 107.1 | 100 savunmada yenen sayı | 87.7 sezon ort. 104.5 |
46.0% sezon ort. 52.9% | Rakip eFG% | 37.7% sezon ort. 50.6% |
24.6% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 14.2% sezon ort. 15.9% |
30.0% sezon ort. 29.5% | Rakip hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 28.1% |
15.9% sezon ort. 27.0% | Rakip serbest atış oranı | 42.6% sezon ort. 27.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aerial Powers Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+12.3 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 40 dk+5.2 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 34 dk+5.0 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 14 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Damiris Dantas Botaş · 39 dk−14.8 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−14.5 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−13.8 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 30 dk−8.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 76.4 | 76.9 | 87.7 | 37.7% | 14.2% | 19.5% | 42.6% | 82.7 | 46.0% | 24.6% | 70.0% | 15.9% | +5.0 |
| Botaş | 77.4 | 76.9 | 82.7 | 46.0% | 24.6% | 30.0% | 15.9% | 87.7 | 37.7% | 14.2% | 80.5% | 42.6% | -5.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/61 (%36.1) | Saha İçi Şut | 25/63 (%39.7) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 17/37 (%45.9) |
| 2/18 (%11.1) | 3 Sayı | 8/26 (%30.8) |
| 21/26 (%80.8) | Serbest Atış | 6/10 (%60.0) |
| 36 | Ribaund | 45 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 13 | Asist | 22 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 22 |
| 18 | Faul | 22 |
| 140 | Verimlilik (PIR) | 143 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 6, Botaş 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 05.10.2024Botaş 82-84 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 28.12.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 67-64 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

