KBSL · 11. Hafta · 2024-2025 · 7 Aralık 2024 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring maçı 6 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 17 | 14 | 17 | 67 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 17 | 19 | 21 | 16 | 73 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.2 sezon ort. 72.9 | Tempo | 69.2 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
97.2 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 105.1 sezon ort. 106.4 |
43.3% sezon ort. 47.2% | eFG% | 44.3% sezon ort. 53.7% |
17.1% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 15.2% sezon ort. 16.6% |
46.4% sezon ort. 31.1% | Hücum ribaundu % | 42.1% sezon ort. 29.0% |
30.0% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 42.6% sezon ort. 22.8% |
40.0% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 31.1% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
105.1 sezon ort. 103.7 | 100 savunmada yenen sayı | 97.2 sezon ort. 91.4 |
44.3% sezon ort. 50.3% | Rakip eFG% | 43.3% sezon ort. 43.2% |
15.2% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 17.1% sezon ort. 15.6% |
42.1% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 46.4% sezon ort. 27.2% |
42.6% sezon ort. 27.6% | Rakip serbest atış oranı | 30.0% sezon ort. 24.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Botaş · 17 dk+7.6 PIR
- Cecilia Zandalasini Galatasaray Çağdaş Faktoring · 27 dk+2.2 PIR
- Sude Yılmaz Galatasaray Çağdaş Faktoring · 10 dk+2.0 PIR
- Melike Yalçınkaya Botaş · 8 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Damiris Dantas Botaş · 33 dk−6.2 PIR
- Brianna Fraser Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk−5.9 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 39 dk−4.8 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 11 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Damiris Dantas 250 ribaund barajını geçti
- Julie Vanloo 50. maçına çıktı
- Lindsay Allen 250 asist barajını geçti
- Sude Yılmaz 500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 68.9 | 69.2 | 97.2 | 43.3% | 17.1% | 46.4% | 30.0% | 105.1 | 44.3% | 15.2% | 57.9% | 42.6% | -7.9 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 69.4 | 69.2 | 105.1 | 44.3% | 15.2% | 42.1% | 42.6% | 97.2 | 43.3% | 17.1% | 53.6% | 30.0% | +7.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 24/60 (%40.0) | Saha İçi Şut | 25/61 (%41.0) |
| 20/36 (%55.6) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 4/24 (%16.7) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 15/18 (%83.3) | Serbest Atış | 19/26 (%73.1) |
| 35 | Ribaund | 31 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 15 |
| 18 | Asist | 23 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 23 | Faul | 20 |
| 148 | Verimlilik (PIR) | 161 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada Botaş 6, Galatasaray Çağdaş Faktoring 14 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 06.12.2024Botaş 67-73 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 28.02.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 80-67 Botaş
- 26.03.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 87-64 Botaş
- 28.03.2025Botaş 70-84 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

