KBSL · 9. Hafta · 2024-2025 · 25 Kasım 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Çağdaş Faktoring Beşiktaş BOA karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 17 | 24 | 20 | 10 | 71 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 14 | 17 | 25 | 18 | 74 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.3 sezon ort. 74.4 | Tempo | 72.3 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
97.5 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 103.0 sezon ort. 106.5 |
45.7% sezon ort. 49.4% | eFG% | 53.4% sezon ort. 53.4% |
10.9% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 18.0% sezon ort. 16.5% |
24.4% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 29.9% |
15.9% sezon ort. 25.1% | Serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 23.7% |
31.9% sezon ort. 31.0% | Üçlük payı | 27.1% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
103.0 sezon ort. 99.3 | 100 savunmada yenen sayı | 97.5 sezon ort. 91.3 |
53.4% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 45.7% sezon ort. 43.1% |
18.0% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 10.9% sezon ort. 15.8% |
20.0% sezon ort. 25.5% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 27.9% |
18.6% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 15.9% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 34 dk+6.6 PIR
- Gökşen Fitik Galatasaray Çağdaş Faktoring · 14 dk+5.0 PIR
- Brianna Fraser Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk+4.4 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Galatasaray Çağdaş Faktoring · 11 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 27 dk−11.0 PIR
- Cecilia Zandalasini Galatasaray Çağdaş Faktoring · 28 dk−5.9 PIR
- Pelin Gülçelik Beşiktaş BOA · 19 dk−4.0 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 72.8 | 72.3 | 97.5 | 45.7% | 10.9% | 24.4% | 15.9% | 103.0 | 53.4% | 18.0% | 80.0% | 18.6% | -5.5 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 71.8 | 72.3 | 103.0 | 53.4% | 18.0% | 20.0% | 18.6% | 97.5 | 45.7% | 10.9% | 75.6% | 15.9% | +5.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 29/69 (%42.0) | Saha İçi Şut | 28/59 (%47.5) |
| 24/47 (%51.1) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 5/22 (%22.7) | 3 Sayı | 7/16 (%43.8) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 11/11 (%100.0) |
| 34 | Ribaund | 37 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 18 | Asist | 14 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 14 |
| 18 | Faul | 16 |
| 156 | Verimlilik (PIR) | 175 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada Beşiktaş BOA 8, Galatasaray Çağdaş Faktoring 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 24.11.2024Beşiktaş BOA 71-74 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 15.02.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 74-80 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

