KBSL · 3. Hafta · 2024-2025 · 13 Ekim 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Beşiktaş BOA Çimsa ÇBK Mersin karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 15 | 27 | 14 | 16 | 72 |
| Beşiktaş BOA | 10 | 20 | 24 | 19 | 73 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.2 sezon ort. 73.0 | Tempo | 67.2 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
107.3 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 108.5 sezon ort. 100.3 |
55.6% sezon ort. 52.8% | eFG% | 53.2% sezon ort. 49.1% |
18.5% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 10.5% sezon ort. 16.4% |
36.8% sezon ort. 31.5% | Hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 28.9% |
11.1% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 25.0% |
39.7% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 34.9% sezon ort. 30.9% |
| Savunma | ||
108.5 sezon ort. 96.7 | 100 savunmada yenen sayı | 107.3 sezon ort. 99.1 |
53.2% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 55.6% sezon ort. 48.0% |
10.5% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 18.5% sezon ort. 14.8% |
25.7% sezon ort. 23.0% | Rakip hücum ribaundu % | 36.8% sezon ort. 24.8% |
19.0% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 11.1% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 38 dk+10.0 PIR
- Iliana Rupert Çimsa ÇBK Mersin · 37 dk+9.4 PIR
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 36 dk+2.0 PIR
- Şuğranur Sönmez Çimsa ÇBK Mersin · 9 dk+0.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 31 dk−15.6 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 37 dk−8.6 PIR
- Holly Marie Winterburn Beşiktaş BOA · 38 dk−4.5 PIR
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 19 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 67.1 | 67.2 | 107.3 | 55.6% | 18.5% | 36.8% | 11.1% | 108.5 | 53.2% | 10.5% | 74.3% | 19.0% | -1.2 |
| Beşiktaş BOA | 67.3 | 67.2 | 108.5 | 53.2% | 10.5% | 25.7% | 19.0% | 107.3 | 55.6% | 18.5% | 63.2% | 11.1% | +1.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 30/63 (%47.6) |
| 14/38 (%36.8) | 2 Sayı | 23/41 (%56.1) |
| 14/25 (%56.0) | 3 Sayı | 7/22 (%31.8) |
| 2/7 (%28.6) | Serbest Atış | 6/12 (%50.0) |
| 40 | Ribaund | 33 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 22 | Asist | 19 |
| 3 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 8 |
| 20 | Faul | 16 |
| 164 | Verimlilik (PIR) | 177 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 12, Beşiktaş BOA 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 12.10.2024Çimsa ÇBK Mersin 72-73 Beşiktaş BOA
- 03.01.2025Beşiktaş BOA 71-65 Çimsa ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

