KBSL · 2. Hafta · 2024-2025 · 5 Ekim 2024 00:00
Çimsa ÇBK Mersin 4. çeyreği 23-6 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 16 | 20 | 14 | 6 | 56 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 25 | 22 | 26 | 23 | 96 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.0 sezon ort. 77.3 | Tempo | 73.0 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
77.4 sezon ort. 103.0 | 100 hücumda sayı | 130.4 sezon ort. 108.9 |
32.8% sezon ort. 48.8% | eFG% | 77.1% sezon ort. 52.1% |
10.3% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 22.6% sezon ort. 15.3% |
11.4% sezon ort. 25.1% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 31.8% |
31.1% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 10.2% sezon ort. 26.5% |
26.2% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 40.7% sezon ort. 39.1% |
| Savunma | ||
130.4 sezon ort. 105.6 | 100 savunmada yenen sayı | 77.4 sezon ort. 97.7 |
77.1% sezon ort. 51.7% | Rakip eFG% | 32.8% sezon ort. 49.6% |
22.6% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 10.3% sezon ort. 16.7% |
30.0% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 23.6% |
10.2% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 21.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 34 dk+11.5 PIR
- Marine Johannes Çimsa ÇBK Mersin · 21 dk+8.5 PIR
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 21 dk+6.5 PIR
- Derin Yaya Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 35 dk−11.8 PIR
- Damla Gezgin Nesibe Aydın · 29 dk−7.2 PIR
- Şevval Akalan Çimsa ÇBK Mersin · 15 dk−4.3 PIR
- Merve Arı Nesibe Aydın · 25 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 72.4 | 73.0 | 77.4 | 32.8% | 10.3% | 11.4% | 31.1% | 130.4 | 77.1% | 22.6% | 70.0% | 10.2% | -53.0 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 73.6 | 73.0 | 130.4 | 77.1% | 22.6% | 30.0% | 10.2% | 77.4 | 32.8% | 10.3% | 88.6% | 31.1% | +53.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 18/61 (%29.5) | Saha İçi Şut | 39/59 (%66.1) |
| 14/45 (%31.1) | 2 Sayı | 26/35 (%74.3) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 13/24 (%54.2) |
| 16/19 (%84.2) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 19 | Ribaund | 45 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 14 | Savunma Ribaundu | 39 |
| 13 | Asist | 28 |
| 10 | Top Çalma | 2 |
| 0 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 18 |
| 15 | Faul | 15 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 267 |
Nesibe Aydın
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Nesibe Aydın 7, Çimsa ÇBK Mersin 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 04.10.2024Nesibe Aydın 56-96 Çimsa ÇBK Mersin
- 28.12.2024Çimsa ÇBK Mersin 87-76 Nesibe Aydın
- 26.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 86-95 Nesibe Aydın
- 28.03.2025Nesibe Aydın 72-91 Çimsa ÇBK Mersin
- 30.03.2025Çimsa ÇBK Mersin 91-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

