KBSL · Playoff Yarı Final 2. Maç · 2023-2024 · 29 Mart 2024 00:00
ÇBK Mersin 2. çeyreği 30-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 24 | 30 | 20 | 17 | 91 |
| Beşiktaş BOA | 17 | 17 | 9 | 21 | 64 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.5 sezon ort. 77.4 | Tempo | 78.5 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
115.9 sezon ort. 105.6 | 100 hücumda sayı | 81.5 sezon ort. 111.0 |
56.8% sezon ort. 51.4% | eFG% | 33.3% sezon ort. 49.7% |
14.4% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 6.6% sezon ort. 13.4% |
30.8% sezon ort. 30.6% | Hücum ribaundu % | 24.1% sezon ort. 34.9% |
10.8% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 21.8% sezon ort. 26.7% |
45.9% sezon ort. 38.2% | Üçlük payı | 35.9% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
81.5 sezon ort. 96.3 | 100 savunmada yenen sayı | 115.9 sezon ort. 98.0 |
33.3% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 56.8% sezon ort. 46.8% |
6.6% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 14.4% sezon ort. 14.6% |
24.1% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 26.3% |
21.8% sezon ort. 24.6% | Rakip serbest atış oranı | 10.8% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 27 dk+10.9 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 28 dk+8.1 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 26 dk+8.1 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 23 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 32 dk−16.0 PIR
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 18 dk−13.1 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 13 dk−8.7 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 16 dk−8.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Derin Yaya 100 top çalma barajını geçti
- Kuanitra Holingsvorth 250. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 78.5 | 78.5 | 115.9 | 56.8% | 14.4% | 30.8% | 10.8% | 81.5 | 33.3% | 6.6% | 75.9% | 21.8% | +34.3 |
| Beşiktaş BOA | 78.5 | 78.5 | 81.5 | 33.3% | 6.6% | 24.1% | 21.8% | 115.9 | 56.8% | 14.4% | 69.2% | 10.8% | -34.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 35/74 (%47.3) | Saha İçi Şut | 24/78 (%30.8) |
| 21/40 (%52.5) | 2 Sayı | 20/50 (%40.0) |
| 14/34 (%41.2) | 3 Sayı | 4/28 (%14.3) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 53 | Ribaund | 40 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 41 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 24 | Asist | 15 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 5 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 6 |
| 18 | Faul | 13 |
| 247 | Verimlilik (PIR) | 114 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada ÇBK Mersin 11, Beşiktaş BOA 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 28.10.2023Beşiktaş BOA 89-97 ÇBK Mersin
- 02.02.2024ÇBK Mersin 70-75 Beşiktaş BOA
- 26.03.2024Beşiktaş BOA 67-77 ÇBK Mersin
- 28.03.2024ÇBK Mersin 91-64 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

