KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2023-2024 · 25 Mart 2024 00:00
Beşiktaş BOA ilk yarıyı 46-49 geride kapattı, ikinci yarıyı 52-44 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 31 | 18 | 23 | 21 | 93 |
| Beşiktaş BOA | 29 | 17 | 29 | 23 | 98 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.0 sezon ort. 77.2 | Tempo | 79.0 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
114.9 sezon ort. 103.1 | 100 hücumda sayı | 127.1 sezon ort. 109.5 |
51.3% sezon ort. 48.6% | eFG% | 54.1% sezon ort. 49.0% |
12.6% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 8.7% sezon ort. 13.3% |
33.3% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 36.6% sezon ort. 34.4% |
24.0% sezon ort. 26.9% | Serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 26.4% |
33.3% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 28.4% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
127.1 sezon ort. 99.0 | 100 savunmada yenen sayı | 114.9 sezon ort. 98.0 |
54.1% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 51.3% sezon ort. 47.0% |
8.7% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 12.6% sezon ort. 14.6% |
36.6% sezon ort. 28.4% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 26.2% |
31.1% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 24.0% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 40 dk+9.0 PIR
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 31 dk+7.1 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk+4.9 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 28 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 34 dk−2.9 PIR
- Tijana Krivacevic Beşiktaş BOA · 22 dk−0.7 PIR
- Şuğranur Sönmez Beşiktaş BOA · 27 dk−0.5 PIR
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 31 dk−0.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jovana Nogic 500 sayı barajını geçti
- Emma Jean Cannon 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 80.9 | 79.0 | 114.9 | 51.3% | 12.6% | 33.3% | 24.0% | 127.1 | 54.1% | 8.7% | 63.4% | 31.1% | -12.1 |
| Beşiktaş BOA | 77.1 | 79.0 | 127.1 | 54.1% | 8.7% | 36.6% | 31.1% | 114.9 | 51.3% | 12.6% | 66.7% | 24.0% | +12.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 34/75 (%45.3) | Saha İçi Şut | 35/74 (%47.3) |
| 25/50 (%50.0) | 2 Sayı | 25/53 (%47.2) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 10/21 (%47.6) |
| 16/18 (%88.9) | Serbest Atış | 18/23 (%78.3) |
| 40 | Ribaund | 43 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 20 | Asist | 25 |
| 5 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 8 |
| 22 | Faul | 17 |
| 209 | Verimlilik (PIR) | 235 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Nesibe Aydın 4, Beşiktaş BOA 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 16.12.2023Nesibe Aydın 73-77 Beşiktaş BOA
- 19.03.2024Beşiktaş BOA 94-70 Nesibe Aydın
- 22.03.2024Beşiktaş BOA 89-71 Nesibe Aydın
- 24.03.2024Nesibe Aydın 93-98 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

