KBSL · 27. Hafta · 2023-2024 · 3 Mart 2024 00:00
Beşiktaş BOA ilk çeyreği 36-18 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 18 | 15 | 33 | 23 | 89 |
| Beşiktaş BOA | 36 | 25 | 38 | 28 | 127 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
96.5 sezon ort. 85.6 | Tempo | 96.5 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
92.1 sezon ort. 83.8 | 100 hücumda sayı | 131.7 sezon ort. 109.2 |
48.2% sezon ort. 42.0% | eFG% | 60.1% sezon ort. 48.7% |
15.3% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 13.2% |
15.7% sezon ort. 22.1% | Hücum ribaundu % | 48.9% sezon ort. 33.9% |
18.3% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 10.1% sezon ort. 27.3% |
32.9% sezon ort. 45.6% | Üçlük payı | 25.3% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
131.7 sezon ort. 122.6 | 100 savunmada yenen sayı | 92.1 sezon ort. 98.9 |
60.1% sezon ort. 59.7% | Rakip eFG% | 48.2% sezon ort. 47.1% |
12.7% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 14.5% |
48.9% sezon ort. 38.7% | Rakip hücum ribaundu % | 15.7% sezon ort. 26.9% |
10.1% sezon ort. 18.0% | Rakip serbest atış oranı | 18.3% sezon ort. 23.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Zümrüt Karahan Beşiktaş BOA · 32 dk+31.8 PIR
- Nuran Tutsak Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+25.5 PIR
- Şuğranur Sönmez Beşiktaş BOA · 31 dk+23.9 PIR
- Ceyda Conker Beşiktaş BOA · 19 dk+12.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Öykü Canlıel Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−7.5 PIR
- Öykü Taşkın Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−0.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 96.6 | 96.5 | 92.1 | 48.2% | 15.3% | 15.7% | 18.3% | 131.7 | 60.1% | 12.7% | 51.1% | 10.1% | -39.6 |
| Beşiktaş BOA | 96.4 | 96.5 | 131.7 | 60.1% | 12.7% | 48.9% | 10.1% | 92.1 | 48.2% | 15.3% | 84.3% | 18.3% | +39.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 35/82 (%42.7) | Saha İçi Şut | 55/99 (%55.6) |
| 26/55 (%47.3) | 2 Sayı | 46/74 (%62.2) |
| 9/27 (%33.3) | 3 Sayı | 9/25 (%36.0) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 31 | Ribaund | 65 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 22 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 43 |
| 16 | Asist | 46 |
| 11 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 4 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 9 | Faul | 15 |
| 156 | Verimlilik (PIR) | 380 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Hatay Büyükşehir Belediyespor 5, Beşiktaş BOA 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 24.11.2023Beşiktaş BOA 98-75 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 02.03.2024Hatay Büyükşehir Belediyespor 89-127 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

