KBSL · 23. Hafta · 2023-2024 · 2 Şubat 2024 00:00
Botaş 3. çeyreği 42-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 19 | 20 | 11 | 13 | 63 |
| Botaş | 32 | 29 | 42 | 27 | 130 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
87.8 sezon ort. 85.9 | Tempo | 87.8 sezon ort. 77.0 |
| Hücum | ||
72.1 sezon ort. 84.6 | 100 hücumda sayı | 147.3 sezon ort. 95.3 |
31.2% sezon ort. 42.7% | eFG% | 69.5% sezon ort. 45.5% |
13.8% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 17.1% sezon ort. 14.9% |
28.8% sezon ort. 21.5% | Hücum ribaundu % | 67.6% sezon ort. 27.3% |
22.4% sezon ort. 20.5% | Serbest atış oranı | 13.8% sezon ort. 24.5% |
40.0% sezon ort. 45.3% | Üçlük payı | 19.5% sezon ort. 23.9% |
| Savunma | ||
147.3 sezon ort. 122.0 | 100 savunmada yenen sayı | 72.1 sezon ort. 99.4 |
69.5% sezon ort. 59.4% | Rakip eFG% | 31.2% sezon ort. 47.6% |
17.1% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 14.4% |
67.6% sezon ort. 38.2% | Rakip hücum ribaundu % | 28.8% sezon ort. 25.0% |
13.8% sezon ort. 17.8% | Rakip serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 26 dk+24.9 PIR
- Taya Reimer Botaş · 21 dk+22.8 PIR
- Deniz Üstün Botaş · 22 dk+19.5 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 23 dk+18.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Öykü Canlıel Hatay Büyükşehir Belediyespor · 33 dk−12.1 PIR
- Elanur Demir Hatay Büyükşehir Belediyespor · 33 dk−11.1 PIR
- Sena Işık Hatay Büyükşehir Belediyespor · 25 dk−9.8 PIR
- Öykü Taşkın Hatay Büyükşehir Belediyespor · 35 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Manolya Kurtulmuş 10 blok barajını geçti
- Pelin Gülçelik 500 sayı barajını geçti
- Natasha Nicole Mack 25 blok barajını geçti
- Betül Özcan 50 top çalma barajını geçti
- Öykü Canlıel 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 87.4 | 87.8 | 72.1 | 31.2% | 13.8% | 28.8% | 22.4% | 147.3 | 69.5% | 17.1% | 32.4% | 13.8% | -75.1 |
| Botaş | 88.3 | 87.8 | 147.3 | 69.5% | 17.1% | 67.6% | 13.8% | 72.1 | 31.2% | 13.8% | 71.2% | 22.4% | +75.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 23/85 (%27.1) | Saha İçi Şut | 57/87 (%65.5) |
| 16/51 (%31.4) | 2 Sayı | 50/70 (%71.4) |
| 7/34 (%20.6) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 10/19 (%52.6) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 32 | Ribaund | 75 |
| 21 | Hücum Ribaundu | 23 |
| 11 | Savunma Ribaundu | 52 |
| 11 | Asist | 44 |
| 13 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 9 |
| 15 | Top Kaybı | 19 |
| 10 | Faul | 17 |
| 82 | Verimlilik (PIR) | 621 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Hatay Büyükşehir Belediyespor 9, Botaş 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 27.10.2023Botaş 92-72 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 01.02.2024Hatay Büyükşehir Belediyespor 63-130 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

