KBSL · 22. Hafta · 2023-2024 · 28 Ocak 2024 00:00
Botaş 3. çeyreği 22-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 16 | 21 | 22 | 16 | 75 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 10 | 25 | 12 | 16 | 63 |
| Botaş | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 77.3 | Tempo | 76.5 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
97.8 sezon ort. 97.2 | 100 hücumda sayı | 82.6 sezon ort. 104.8 |
46.7% sezon ort. 46.5% | eFG% | 39.2% sezon ort. 49.0% |
17.7% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 18.8% sezon ort. 14.4% |
22.2% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 28.2% |
36.7% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 35.0% sezon ort. 30.5% |
21.7% sezon ort. 23.8% | Üçlük payı | 43.3% sezon ort. 33.2% |
| Savunma | ||
82.6 sezon ort. 98.9 | 100 savunmada yenen sayı | 97.8 sezon ort. 97.8 |
39.2% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 46.7% sezon ort. 48.0% |
18.8% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 17.7% sezon ort. 16.2% |
22.5% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 25.1% |
35.0% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 36.7% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk+8.8 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 27 dk+3.8 PIR
- Taya Reimer Botaş · 38 dk+3.5 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 33 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 37 dk−16.7 PIR
- Özge Özışık Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 30 dk−6.5 PIR
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 23 dk−6.4 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Taya Reimer 500 sayı barajını geçti
- Lyndra Shajuan Weaver 100 asist barajını geçti
- Natasha Nicole Mack 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.7 | 76.5 | 97.8 | 46.7% | 17.7% | 22.2% | 36.7% | 82.6 | 39.2% | 18.8% | 77.5% | 35.0% | +15.2 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 76.2 | 76.5 | 82.6 | 39.2% | 18.8% | 22.5% | 35.0% | 97.8 | 46.7% | 17.7% | 77.8% | 36.7% | -15.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 26/60 (%43.3) | Saha İçi Şut | 20/60 (%33.3) |
| 22/47 (%46.8) | 2 Sayı | 13/34 (%38.2) |
| 4/13 (%30.8) | 3 Sayı | 7/26 (%26.9) |
| 19/22 (%86.4) | Serbest Atış | 16/21 (%76.2) |
| 39 | Ribaund | 37 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 18 | Asist | 20 |
| 10 | Top Çalma | 8 |
| 4 | Blok | 1 |
| 15 | Top Kaybı | 16 |
| 20 | Faul | 21 |
| 185 | Verimlilik (PIR) | 135 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Botaş 5, Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 4 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 65-52 Botaş
- 2021-2022 · Botaş 88-75 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 61-69 Botaş
- 2020-2021 · Botaş 59-70 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 57-72 Botaş


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 20.10.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 65-52 Botaş
- 27.01.2024Botaş 75-63 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

