KBSL · 21. Hafta · 2023-2024 · 21 Ocak 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Alagöz Holding Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 20 | 23 | 21 | 20 | 84 |
| Botaş | 18 | 24 | 12 | 28 | 82 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.2 sezon ort. 78.8 | Tempo | 77.2 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
107.8 sezon ort. 120.7 | 100 hücumda sayı | 107.3 sezon ort. 96.9 |
58.1% sezon ort. 57.6% | eFG% | 58.6% sezon ort. 46.1% |
18.6% sezon ort. 12.3% | Top kaybı oranı | 22.6% sezon ort. 14.7% |
25.8% sezon ort. 32.3% | Hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 28.2% |
29.0% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 24.4% |
30.6% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 32.8% sezon ort. 23.4% |
| Savunma | ||
107.3 sezon ort. 86.2 | 100 savunmada yenen sayı | 107.8 sezon ort. 98.1 |
58.6% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 58.1% sezon ort. 46.5% |
22.6% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 14.2% |
37.5% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 25.2% |
15.6% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 29.0% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 39 dk+8.7 PIR
- Buket Ünal Botaş · 18 dk+8.3 PIR
- Ivon Anderson Fenerbahçe Alagöz Holding · 30 dk+5.1 PIR
- Taya Reimer Botaş · 40 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 33 dk−14.1 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 31 dk−9.5 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 40 dk−8.6 PIR
- Ronahi Kıran Botaş · 12 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alperi Onar 200. maçına çıktı
- Emma Meesseman 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 77.9 | 77.2 | 107.8 | 58.1% | 18.6% | 25.8% | 29.0% | 107.3 | 58.6% | 22.6% | 62.5% | 15.6% | +0.5 |
| Botaş | 76.4 | 77.2 | 107.3 | 58.6% | 22.6% | 37.5% | 15.6% | 107.8 | 58.1% | 18.6% | 74.2% | 29.0% | -0.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 32/62 (%51.6) | Saha İçi Şut | 32/64 (%50.0) |
| 24/43 (%55.8) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 11/21 (%52.4) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 28 | Ribaund | 35 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 25 | Asist | 18 |
| 13 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 20 |
| 15 | Faul | 16 |
| 202 | Verimlilik (PIR) | 178 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 15, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 13.10.2023Botaş 61-93 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 20.01.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 84-82 Botaş
- 22.03.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 89-56 Botaş
- 24.03.2024Botaş 73-89 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

