KBSL · 20. Hafta · 2023-2024 · 14 Ocak 2024 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 15 | 13 | 26 | 23 | 77 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 21 | 21 | 17 | 23 | 82 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.9 sezon ort. 77.2 | Tempo | 81.9 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
93.9 sezon ort. 97.4 | 100 hücumda sayı | 100.2 sezon ort. 106.6 |
42.8% sezon ort. 46.7% | eFG% | 50.0% sezon ort. 52.9% |
14.0% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 16.0% |
24.4% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 29.8% |
36.2% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 29.4% sezon ort. 20.1% |
15.9% sezon ort. 24.0% | Üçlük payı | 27.9% sezon ort. 35.2% |
| Savunma | ||
100.2 sezon ort. 98.3 | 100 savunmada yenen sayı | 93.9 sezon ort. 103.6 |
50.0% sezon ort. 46.8% | Rakip eFG% | 42.8% sezon ort. 48.5% |
15.4% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 14.0% sezon ort. 14.4% |
23.1% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 29.4% |
29.4% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 36.2% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Julie Vanloo Galatasaray Çağdaş Faktoring · 38 dk+13.8 PIR
- Myisha Tyelle Hines Allen Galatasaray Çağdaş Faktoring · 39 dk+6.9 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 11 dk+4.1 PIR
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 20 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 26 dk−8.5 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 37 dk−6.9 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 36 dk−6.5 PIR
- Nalyssa Rae Smith Galatasaray Çağdaş Faktoring · 31 dk−6.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Lindsay Allen 100 asist barajını geçti
- Pelin Gülçelik 100 asist barajını geçti
- Taya Reimer 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 82.0 | 81.9 | 93.9 | 42.8% | 14.0% | 24.4% | 36.2% | 100.2 | 50.0% | 15.4% | 76.9% | 29.4% | -6.3 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 81.8 | 81.9 | 100.2 | 50.0% | 15.4% | 23.1% | 29.4% | 93.9 | 42.8% | 14.0% | 75.6% | 36.2% | +6.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 28/69 (%40.6) | Saha İçi Şut | 30/68 (%44.1) |
| 25/58 (%43.1) | 2 Sayı | 22/49 (%44.9) |
| 3/11 (%27.3) | 3 Sayı | 8/19 (%42.1) |
| 18/25 (%72.0) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 41 | Ribaund | 43 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 13 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 14 |
| 22 | Faul | 22 |
| 155 | Verimlilik (PIR) | 198 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Botaş 6, Galatasaray Çağdaş Faktoring 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.10.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 88-90 Botaş
- 13.01.2024Botaş 77-82 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

