KBSL · 27. Hafta · 2023-2024 · 2 Mart 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Bursa Uludağ Basketbol Nesibe Aydın karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 7 | 20 | 29 | 14 | 70 |
| Nesibe Aydın | 13 | 20 | 17 | 17 | 67 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 78.5 | Tempo | 73.7 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
95.9 sezon ort. 98.3 | 100 hücumda sayı | 90.0 sezon ort. 103.9 |
47.0% sezon ort. 47.8% | eFG% | 38.7% sezon ort. 49.1% |
15.5% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 12.3% sezon ort. 15.3% |
27.5% sezon ort. 32.2% | Hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 30.8% |
13.4% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 26.9% |
37.3% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 40.8% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
90.0 sezon ort. 106.0 | 100 savunmada yenen sayı | 95.9 sezon ort. 100.0 |
38.7% sezon ort. 52.6% | Rakip eFG% | 47.0% sezon ort. 48.5% |
12.3% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 15.5% sezon ort. 16.6% |
30.6% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 28.7% |
23.9% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 13.4% sezon ort. 26.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Eda Şahin Bursa Uludağ Basketbol · 37 dk+9.1 PIR
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 23 dk+5.2 PIR
- Channon Tiara Fluker Bursa Uludağ Basketbol · 40 dk+3.9 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 34 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 30 dk−12.4 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 34 dk−11.1 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 31 dk−11.0 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Bursa Uludağ Basketbol · 19 dk−10.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 73.0 | 73.7 | 95.9 | 47.0% | 15.5% | 27.5% | 13.4% | 90.0 | 38.7% | 12.3% | 69.4% | 23.9% | +6.0 |
| Nesibe Aydın | 74.5 | 73.7 | 90.0 | 38.7% | 12.3% | 30.6% | 23.9% | 95.9 | 47.0% | 15.5% | 72.5% | 13.4% | -6.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 26/67 (%38.8) | Saha İçi Şut | 24/71 (%33.8) |
| 15/42 (%35.7) | 2 Sayı | 17/42 (%40.5) |
| 11/25 (%44.0) | 3 Sayı | 7/29 (%24.1) |
| 7/9 (%77.8) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 45 | Ribaund | 44 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 13 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 4 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 14 |
| 161 | Verimlilik (PIR) | 144 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Bursa Uludağ Basketbol 0, Nesibe Aydın 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 24.11.2023Nesibe Aydın 74-70 Bursa Uludağ Basketbol
- 01.03.2024Bursa Uludağ Basketbol 70-67 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

