KBSL · 26. Hafta · 2023-2024 · 24 Şubat 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Botaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 23 | 30 | 15 | 15 | 83 |
| Botaş | 24 | 13 | 22 | 23 | 82 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.9 sezon ort. 77.4 | Tempo | 73.9 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
113.0 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 110.2 sezon ort. 96.8 |
59.6% sezon ort. 48.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 46.4% |
23.0% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 10.7% sezon ort. 15.1% |
36.0% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 28.4% |
50.0% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 40.6% sezon ort. 23.5% |
30.8% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 17.2% sezon ort. 24.0% |
| Savunma | ||
110.2 sezon ort. 99.6 | 100 savunmada yenen sayı | 113.0 sezon ort. 97.9 |
49.2% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 59.6% sezon ort. 46.5% |
10.7% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 23.0% sezon ort. 14.1% |
27.8% sezon ort. 28.7% | Rakip hücum ribaundu % | 36.0% sezon ort. 25.0% |
40.6% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 50.0% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 40 dk+17.4 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 37 dk+12.7 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 30 dk+4.2 PIR
- Deniz Üstün Botaş · 20 dk+2.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Botaş · 39 dk−11.2 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 23 dk−11.2 PIR
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 12 dk−7.4 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 10 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 73.4 | 73.9 | 113.0 | 59.6% | 23.0% | 36.0% | 50.0% | 110.2 | 49.2% | 10.7% | 72.2% | 40.6% | +2.9 |
| Botaş | 74.4 | 73.9 | 110.2 | 49.2% | 10.7% | 27.8% | 40.6% | 113.0 | 59.6% | 23.0% | 64.0% | 50.0% | -2.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 29/52 (%55.8) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 25/36 (%69.4) | 2 Sayı | 27/53 (%50.9) |
| 4/16 (%25.0) | 3 Sayı | 3/11 (%27.3) |
| 21/26 (%80.8) | Serbest Atış | 19/26 (%73.1) |
| 35 | Ribaund | 26 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 16 |
| 21 | Asist | 13 |
| 2 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 0 |
| 19 | Top Kaybı | 9 |
| 23 | Faul | 21 |
| 188 | Verimlilik (PIR) | 161 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Nesibe Aydın 7, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.11.2023Botaş 60-71 Nesibe Aydın
- 23.02.2024Nesibe Aydın 83-82 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

