KBSL · 24. Hafta · 2023-2024 · 15 Şubat 2024 00:00
Maç normal süreyi 82-82 berabere tamamladı; Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor uzatmada 17-8 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 20 | 24 | 21 | 17 | 8 | 90 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 18 | 24 | 19 | 21 | 17 | 99 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
85.1 sezon ort. 77.0 | Tempo | 85.1 sezon ort. 79.4 |
| Hücum | ||
104.4 sezon ort. 103.4 | 100 hücumda sayı | 117.9 sezon ort. 103.7 |
50.7% sezon ort. 48.6% | eFG% | 57.1% sezon ort. 48.4% |
12.5% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 13.8% sezon ort. 14.5% |
22.2% sezon ort. 31.2% | Hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 28.2% |
42.3% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 35.7% sezon ort. 30.4% |
32.4% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 50.0% sezon ort. 32.9% |
| Savunma | ||
117.9 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 104.4 sezon ort. 97.5 |
57.1% sezon ort. 48.2% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 47.9% |
13.8% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 12.5% sezon ort. 16.4% |
24.4% sezon ort. 28.8% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 25.1% |
35.7% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 42.3% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 33 dk+13.4 PIR
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 45 dk+11.1 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 39 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 39 dk−11.6 PIR
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 43 dk−9.1 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 12 dk−5.6 PIR
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 37 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Pelin Bilgiç 350. maçına çıktı
- Alaina Denise Coates 100 top çalma barajını geçti
- Emma Jean Cannon 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 86.2 | 85.1 | 104.4 | 50.7% | 12.5% | 22.2% | 42.3% | 117.9 | 57.1% | 13.8% | 75.6% | 35.7% | -13.4 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 84.0 | 85.1 | 117.9 | 57.1% | 13.8% | 24.4% | 35.7% | 104.4 | 50.7% | 12.5% | 77.8% | 42.3% | +13.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 32/71 (%45.1) | Saha İçi Şut | 33/70 (%47.1) |
| 24/48 (%50.0) | 2 Sayı | 19/35 (%54.3) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 14/35 (%40.0) |
| 18/30 (%60.0) | Serbest Atış | 19/25 (%76.0) |
| 41 | Ribaund | 45 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 17 | Asist | 26 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 13 |
| 20 | Faul | 23 |
| 184 | Verimlilik (PIR) | 252 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Nesibe Aydın 4, Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 1 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 68-58 Nesibe Aydın
- 2021-2022 · Nesibe Aydın 88-82 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 60-70 Nesibe Aydın
- 2020-2021 · Nesibe Aydın 101-57 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 70-75 Nesibe Aydın


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 02.11.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 68-58 Nesibe Aydın
- 14.02.2024Nesibe Aydın 90-99 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

