KBSL · 28. Hafta · 2023-2024 · 10 Mart 2024 00:00
Beşiktaş BOA ilk çeyreği 25-12 kazanarak maçı erken kopardı. Botaş ikinci yarıda 28-27 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 25 | 18 | 11 | 16 | 70 |
| Botaş | 12 | 15 | 15 | 13 | 55 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 77.0 | Tempo | 72.9 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
94.9 sezon ort. 110.6 | 100 hücumda sayı | 76.5 sezon ort. 97.9 |
41.1% sezon ort. 49.4% | eFG% | 33.3% sezon ort. 47.0% |
14.5% sezon ort. 13.1% | Top kaybı oranı | 18.7% sezon ort. 14.8% |
23.1% sezon ort. 34.8% | Hücum ribaundu % | 42.2% sezon ort. 27.9% |
32.3% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 27.3% sezon ort. 24.0% |
32.3% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 25.8% sezon ort. 23.7% |
| Savunma | ||
76.5 sezon ort. 99.3 | 100 savunmada yenen sayı | 94.9 sezon ort. 98.5 |
33.3% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 41.1% sezon ort. 47.0% |
18.7% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 14.5% sezon ort. 14.4% |
42.2% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 25.3% |
27.3% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 22 dk+5.5 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 34 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 37 dk−12.3 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 37 dk−10.2 PIR
- Buket Ünal Botaş · 23 dk−9.8 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 27 dk−7.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 73.8 | 72.9 | 94.9 | 41.1% | 14.5% | 23.1% | 32.3% | 76.5 | 33.3% | 18.7% | 57.8% | 27.3% | +18.4 |
| Botaş | 71.9 | 72.9 | 76.5 | 33.3% | 18.7% | 42.2% | 27.3% | 94.9 | 41.1% | 14.5% | 76.9% | 32.3% | -18.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 23/62 (%37.1) | Saha İçi Şut | 21/66 (%31.8) |
| 18/42 (%42.9) | 2 Sayı | 19/49 (%38.8) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 2/17 (%11.8) |
| 19/20 (%95.0) | Serbest Atış | 11/18 (%61.1) |
| 35 | Ribaund | 49 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 19 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 20 | Asist | 12 |
| 7 | Top Çalma | 3 |
| 5 | Blok | 0 |
| 12 | Top Kaybı | 17 |
| 16 | Faul | 19 |
| 168 | Verimlilik (PIR) | 96 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Beşiktaş BOA 8, Botaş 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 01.12.2023Botaş 53-83 Beşiktaş BOA
- 09.03.2024Beşiktaş BOA 70-55 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

