KBSL · 30. Hafta · 2023-2024 · 20 Mart 2024 00:00
Beşiktaş BOA, Nesibe Aydın karşısında 24 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 24 | 17 | 22 | 31 | 94 |
| Nesibe Aydın | 18 | 9 | 18 | 25 | 70 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.5 sezon ort. 76.9 | Tempo | 76.5 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
122.9 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 91.5 sezon ort. 103.9 |
57.9% sezon ort. 48.9% | eFG% | 39.5% sezon ort. 49.1% |
13.4% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 7.7% sezon ort. 15.4% |
34.2% sezon ort. 34.5% | Hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 31.0% |
24.3% sezon ort. 26.6% | Serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 26.9% |
28.6% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
91.5 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 122.9 sezon ort. 99.1 |
39.5% sezon ort. 47.4% | Rakip eFG% | 57.9% sezon ort. 48.1% |
7.7% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 13.4% sezon ort. 16.6% |
27.5% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 28.5% |
22.4% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 24.3% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 24 dk+9.0 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 22 dk+6.9 PIR
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 23 dk+4.7 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 33 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 32 dk−12.2 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 17 dk−6.6 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 18 dk−4.7 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 23 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 76.5 | 76.5 | 122.9 | 57.9% | 13.4% | 34.2% | 24.3% | 91.5 | 39.5% | 7.7% | 72.5% | 22.4% | +31.4 |
| Nesibe Aydın | 76.5 | 76.5 | 91.5 | 39.5% | 7.7% | 27.5% | 22.4% | 122.9 | 57.9% | 13.4% | 65.8% | 24.3% | -31.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 36/70 (%51.4) | Saha İçi Şut | 27/76 (%35.5) |
| 27/50 (%54.0) | 2 Sayı | 21/47 (%44.7) |
| 9/20 (%45.0) | 3 Sayı | 6/29 (%20.7) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 10/17 (%58.8) |
| 50 | Ribaund | 39 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 37 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 26 | Asist | 20 |
| 2 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 7 |
| 18 | Faul | 17 |
| 239 | Verimlilik (PIR) | 143 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Beşiktaş BOA 3, Nesibe Aydın 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 16.12.2023Nesibe Aydın 73-77 Beşiktaş BOA
- 19.03.2024Beşiktaş BOA 94-70 Nesibe Aydın
- 22.03.2024Beşiktaş BOA 89-71 Nesibe Aydın
- 24.03.2024Nesibe Aydın 93-98 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

