KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2023-2024 · 23 Mart 2024 00:00
Beşiktaş BOA 2. çeyreği 25-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 16 | 25 | 27 | 21 | 89 |
| Nesibe Aydın | 17 | 12 | 15 | 27 | 71 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.7 sezon ort. 76.8 | Tempo | 79.7 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
110.6 sezon ort. 110.1 | 100 hücumda sayı | 89.8 sezon ort. 103.9 |
47.2% sezon ort. 49.2% | eFG% | 48.3% sezon ort. 48.7% |
11.8% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 23.0% sezon ort. 14.9% |
29.5% sezon ort. 34.6% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 31.0% |
36.6% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 26.7% sezon ort. 26.8% |
39.4% sezon ort. 31.4% | Üçlük payı | 38.3% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
89.8 sezon ort. 98.9 | 100 savunmada yenen sayı | 110.6 sezon ort. 99.5 |
48.3% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 47.2% sezon ort. 48.5% |
23.0% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 11.8% sezon ort. 16.7% |
25.0% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 28.7% |
26.7% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 36.6% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 31 dk+11.9 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 12 dk+6.8 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 13 dk+4.3 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 32 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 30 dk−10.4 PIR
- Katarina Zec Nesibe Aydın · 25 dk−9.3 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 23 dk−5.8 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 32 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Dana Kiana Evans 50. maçına çıktı
- Yueru Li 250 ribaund barajını geçti
- Yueru Li 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 80.4 | 79.7 | 110.6 | 47.2% | 11.8% | 29.5% | 36.6% | 89.8 | 48.3% | 23.0% | 75.0% | 26.7% | +20.8 |
| Nesibe Aydın | 79.0 | 79.7 | 89.8 | 48.3% | 23.0% | 25.0% | 26.7% | 110.6 | 47.2% | 11.8% | 70.5% | 36.6% | -20.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 29/71 (%40.8) | Saha İçi Şut | 26/60 (%43.3) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 20/37 (%54.1) |
| 9/28 (%32.1) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 22/26 (%84.6) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 37 | Ribaund | 39 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 28 | Asist | 17 |
| 13 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 20 |
| 16 | Faul | 23 |
| 221 | Verimlilik (PIR) | 145 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Beşiktaş BOA 4, Nesibe Aydın 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 16.12.2023Nesibe Aydın 73-77 Beşiktaş BOA
- 19.03.2024Beşiktaş BOA 94-70 Nesibe Aydın
- 22.03.2024Beşiktaş BOA 89-71 Nesibe Aydın
- 24.03.2024Nesibe Aydın 93-98 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

