KBSL · Playoff Yarı Final 1. Maç · 2023-2024 · 27 Mart 2024 00:00
ÇBK Mersin 2. çeyreği 23-11 kazanarak farkı açtı. Beşiktaş BOA ikinci yarıda 37-35 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 19 | 11 | 24 | 13 | 67 |
| ÇBK Mersin | 19 | 23 | 22 | 13 | 77 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.3 sezon ort. 76.9 | Tempo | 77.3 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
88.2 sezon ort. 110.8 | 100 hücumda sayı | 98.0 sezon ort. 106.1 |
35.9% sezon ort. 49.5% | eFG% | 44.7% sezon ort. 51.8% |
14.8% sezon ort. 13.1% | Top kaybı oranı | 13.7% sezon ort. 16.2% |
27.9% sezon ort. 34.7% | Hücum ribaundu % | 34.8% sezon ort. 30.5% |
39.1% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 24.3% |
29.7% sezon ort. 31.7% | Üçlük payı | 34.7% sezon ort. 38.6% |
| Savunma | ||
98.0 sezon ort. 98.6 | 100 savunmada yenen sayı | 88.2 sezon ort. 96.1 |
44.7% sezon ort. 47.2% | Rakip eFG% | 35.9% sezon ort. 46.5% |
13.7% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 16.4% |
34.8% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 27.9% sezon ort. 26.4% |
20.0% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 39.1% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 28 dk+8.9 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 14 dk+3.6 PIR
- Kahleah Copper ÇBK Mersin · 37 dk+1.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 38 dk−15.3 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk−12.8 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 28 dk−10.3 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 40 dk−8.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kahleah Copper 25 top çalma barajını geçti
- Marina Alise Mabrey 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 76.0 | 77.3 | 88.2 | 35.9% | 14.8% | 27.9% | 39.1% | 98.0 | 44.7% | 13.7% | 65.2% | 20.0% | -9.8 |
| ÇBK Mersin | 78.6 | 77.3 | 98.0 | 44.7% | 13.7% | 34.8% | 20.0% | 88.2 | 35.9% | 14.8% | 72.1% | 39.1% | +9.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 21/64 (%32.8) | Saha İçi Şut | 30/75 (%40.0) |
| 17/45 (%37.8) | 2 Sayı | 23/49 (%46.9) |
| 4/19 (%21.1) | 3 Sayı | 7/26 (%26.9) |
| 21/25 (%84.0) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 42 | Ribaund | 47 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 10 | Asist | 24 |
| 4 | Top Çalma | 12 |
| 3 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 24 |
| 130 | Verimlilik (PIR) | 190 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Beşiktaş BOA 7, ÇBK Mersin 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 28.10.2023Beşiktaş BOA 89-97 ÇBK Mersin
- 02.02.2024ÇBK Mersin 70-75 Beşiktaş BOA
- 26.03.2024Beşiktaş BOA 67-77 ÇBK Mersin
- 28.03.2024ÇBK Mersin 91-64 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

