KBSL · 28. Hafta · 2023-2024 · 10 Mart 2024 00:00
ÇBK Mersin ilk yarıyı 45-47 geride kapattı, ikinci yarıyı 48-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 30 | 17 | 14 | 18 | 79 |
| ÇBK Mersin | 24 | 21 | 24 | 24 | 93 |
| OGM Ormanspor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.8 sezon ort. 77.1 | Tempo | 80.8 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
96.4 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 116.8 sezon ort. 105.6 |
49.3% sezon ort. 49.9% | eFG% | 61.9% sezon ort. 51.3% |
16.7% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 15.0% sezon ort. 16.2% |
20.0% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 20.6% sezon ort. 30.9% |
26.9% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 24.3% |
37.3% sezon ort. 30.9% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 38.7% |
| Savunma | ||
116.8 sezon ort. 100.1 | 100 savunmada yenen sayı | 96.4 sezon ort. 95.9 |
61.9% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 49.3% sezon ort. 46.1% |
15.0% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 16.4% |
20.6% sezon ort. 25.1% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 26.7% |
22.4% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 26.9% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kahleah Copper ÇBK Mersin · 35 dk+14.6 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 33 dk+14.2 PIR
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 40 dk+1.4 PIR
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 33 dk+0.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 40 dk−17.8 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 37 dk−7.9 PIR
- Alesia Kaorie Sutton OGM Ormanspor · 40 dk−5.8 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 29 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Damiris Dantas 500 sayı barajını geçti
- Damiris Dantas 25 top çalma barajını geçti
- Esra Ural 1.500 sayı barajını geçti
- Marina Alise Mabrey 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 81.9 | 80.8 | 96.4 | 49.3% | 16.7% | 20.0% | 26.9% | 116.8 | 61.9% | 15.0% | 79.4% | 22.4% | -20.4 |
| ÇBK Mersin | 79.6 | 80.8 | 116.8 | 61.9% | 15.0% | 20.6% | 22.4% | 96.4 | 49.3% | 16.7% | 80.0% | 26.9% | +20.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/67 (%41.8) | Saha İçi Şut | 37/67 (%55.2) |
| 18/42 (%42.9) | 2 Sayı | 28/46 (%60.9) |
| 10/25 (%40.0) | 3 Sayı | 9/21 (%42.9) |
| 13/18 (%72.2) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 35 | Ribaund | 39 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 15 | Asist | 24 |
| 9 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 17 |
| 156 | Verimlilik (PIR) | 235 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada OGM Ormanspor 3, ÇBK Mersin 15 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 01.12.2023ÇBK Mersin 107-74 OGM Ormanspor
- 09.03.2024OGM Ormanspor 79-93 ÇBK Mersin
- 22.03.2024OGM Ormanspor 75-80 ÇBK Mersin
- 24.03.2024ÇBK Mersin 85-76 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

