KBSL · 26. Hafta · 2023-2024 · 24 Şubat 2024 00:00
ÇBK Mersin ilk çeyreği 26-9 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 9 | 20 | 21 | 22 | 72 |
| ÇBK Mersin | 26 | 22 | 23 | 25 | 96 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.2 sezon ort. 83.1 | Tempo | 83.2 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
86.1 sezon ort. 100.0 | 100 hücumda sayı | 115.9 sezon ort. 105.6 |
41.5% sezon ort. 48.9% | eFG% | 53.0% sezon ort. 51.5% |
19.7% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 13.0% sezon ort. 16.3% |
28.9% sezon ort. 22.9% | Hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 30.3% |
21.1% sezon ort. 28.1% | Serbest atış oranı | 13.4% sezon ort. 24.6% |
36.6% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 35.4% sezon ort. 38.6% |
| Savunma | ||
115.9 sezon ort. 111.7 | 100 savunmada yenen sayı | 86.1 sezon ort. 96.2 |
53.0% sezon ort. 52.8% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 46.4% |
13.0% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 19.7% sezon ort. 16.3% |
39.5% sezon ort. 36.7% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 26.4% |
13.4% sezon ort. 24.6% | Rakip serbest atış oranı | 21.1% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 24 dk+17.3 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 23 dk+14.8 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 33 dk+8.3 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 22 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 40 dk−10.3 PIR
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 39 dk−7.6 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 31 dk−7.4 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 21 dk−4.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams 100 ribaund barajını geçti
- Virag Csilla Kiss 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 83.6 | 83.2 | 86.1 | 41.5% | 19.7% | 28.9% | 21.1% | 115.9 | 53.0% | 13.0% | 60.5% | 13.4% | -29.8 |
| ÇBK Mersin | 82.8 | 83.2 | 115.9 | 53.0% | 13.0% | 39.5% | 13.4% | 86.1 | 41.5% | 19.7% | 71.1% | 21.1% | +29.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 27/71 (%38.0) | Saha İçi Şut | 39/82 (%47.6) |
| 22/45 (%48.9) | 2 Sayı | 30/53 (%56.6) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 9/29 (%31.0) |
| 13/15 (%86.7) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 39 | Ribaund | 49 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 17 | Asist | 31 |
| 9 | Top Çalma | 15 |
| 1 | Blok | 2 |
| 19 | Top Kaybı | 13 |
| 12 | Faul | 18 |
| 144 | Verimlilik (PIR) | 268 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, ÇBK Mersin 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 18.11.2023ÇBK Mersin 95-92 Çankaya Üniversitesi
- 23.02.2024Çankaya Üniversitesi 72-96 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

