KBSL · 25. Hafta · 2023-2024 · 18 Şubat 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çankaya Üniversitesi OGM Ormanspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 24 | 22 | 21 | 8 | 75 |
| Çankaya Üniversitesi | 20 | 22 | 15 | 21 | 78 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.8 sezon ort. 77.2 | Tempo | 78.8 sezon ort. 83.2 |
| Hücum | ||
95.4 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 98.7 sezon ort. 99.6 |
45.2% sezon ort. 50.0% | eFG% | 50.0% sezon ort. 48.6% |
15.9% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 12.8% sezon ort. 15.5% |
35.6% sezon ort. 31.2% | Hücum ribaundu % | 17.5% sezon ort. 23.3% |
20.5% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 23.5% sezon ort. 28.0% |
24.7% sezon ort. 31.4% | Üçlük payı | 42.6% sezon ort. 34.4% |
| Savunma | ||
98.7 sezon ort. 100.8 | 100 savunmada yenen sayı | 95.4 sezon ort. 112.4 |
50.0% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 45.2% sezon ort. 53.1% |
12.8% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 15.9% sezon ort. 15.0% |
17.5% sezon ort. 25.2% | Rakip hücum ribaundu % | 35.6% sezon ort. 36.8% |
23.5% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 20.5% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 40 dk+14.4 PIR
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 27 dk+8.0 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 40 dk+5.3 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 25 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 40 dk−18.9 PIR
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 33 dk−14.6 PIR
- Alesia Kaorie Sutton OGM Ormanspor · 33 dk−4.8 PIR
- Doğa Adıcan OGM Ormanspor · 13 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melike Yalçınkaya 100 asist barajını geçti
- Nathalie Esie Marie Fontaine 100 asist barajını geçti
- Shatori Monuque Walker 50 top çalma barajını geçti
- Aleksandra Katanic 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 78.6 | 78.8 | 95.4 | 45.2% | 15.9% | 35.6% | 20.5% | 98.7 | 50.0% | 12.8% | 82.5% | 23.5% | -3.3 |
| Çankaya Üniversitesi | 79.0 | 78.8 | 98.7 | 50.0% | 12.8% | 17.5% | 23.5% | 95.4 | 45.2% | 15.9% | 64.4% | 20.5% | +3.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 30/73 (%41.1) | Saha İçi Şut | 30/68 (%44.1) |
| 24/55 (%43.6) | 2 Sayı | 22/39 (%56.4) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 8/29 (%27.6) |
| 9/15 (%60.0) | Serbest Atış | 10/16 (%62.5) |
| 49 | Ribaund | 36 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 22 | Asist | 17 |
| 3 | Top Çalma | 12 |
| 1 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 11 |
| 20 | Faul | 14 |
| 166 | Verimlilik (PIR) | 177 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada OGM Ormanspor 6, Çankaya Üniversitesi 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 14.11.2023Çankaya Üniversitesi 96-87 OGM Ormanspor
- 17.02.2024OGM Ormanspor 75-78 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

