KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2023-2024 · 23 Mart 2024 00:00
ÇBK Mersin ilk yarıyı 38-40 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-35 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 18 | 22 | 17 | 18 | 75 |
| ÇBK Mersin | 19 | 19 | 20 | 22 | 80 |
| OGM Ormanspor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.5 sezon ort. 77.2 | Tempo | 78.5 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
95.6 sezon ort. 103.2 | 100 hücumda sayı | 102.0 sezon ort. 106.0 |
44.1% sezon ort. 50.1% | eFG% | 50.0% sezon ort. 51.6% |
20.9% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 15.1% sezon ort. 16.2% |
36.2% sezon ort. 31.1% | Hücum ribaundu % | 30.4% sezon ort. 30.6% |
25.0% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 38.8% sezon ort. 23.8% |
25.0% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 41.8% sezon ort. 38.4% |
| Savunma | ||
102.0 sezon ort. 100.6 | 100 savunmada yenen sayı | 95.6 sezon ort. 95.9 |
50.0% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 44.1% sezon ort. 46.3% |
15.1% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 20.9% sezon ort. 16.2% |
30.4% sezon ort. 24.8% | Rakip hücum ribaundu % | 36.2% sezon ort. 26.1% |
38.8% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 18 dk+6.7 PIR
- Maria Perez Araujo ÇBK Mersin · 34 dk+5.4 PIR
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 37 dk+3.6 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 10 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 38 dk−7.6 PIR
- Kahleah Copper ÇBK Mersin · 38 dk−6.6 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 31 dk−6.2 PIR
- Doğa Adıcan OGM Ormanspor · 23 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Esra Ural 1.500 ribaund barajını geçti
- Alesia Kaorie Sutton 100 ribaund barajını geçti
- Kahleah Copper 100 ribaund barajını geçti
- Marina Alise Mabrey 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 78.5 | 78.5 | 95.6 | 44.1% | 20.9% | 36.2% | 25.0% | 102.0 | 50.0% | 15.1% | 69.6% | 38.8% | -6.4 |
| ÇBK Mersin | 78.4 | 78.5 | 102.0 | 50.0% | 15.1% | 30.4% | 38.8% | 95.6 | 44.1% | 20.9% | 63.8% | 25.0% | +6.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/68 (%41.2) | Saha İçi Şut | 29/67 (%43.3) |
| 24/51 (%47.1) | 2 Sayı | 20/39 (%51.3) |
| 4/17 (%23.5) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 15/17 (%88.2) | Serbest Atış | 13/26 (%50.0) |
| 49 | Ribaund | 44 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 15 | Asist | 19 |
| 8 | Top Çalma | 13 |
| 1 | Blok | 2 |
| 20 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 16 |
| 238 | Verimlilik (PIR) | 263 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada OGM Ormanspor 3, ÇBK Mersin 16 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 01.12.2023ÇBK Mersin 107-74 OGM Ormanspor
- 09.03.2024OGM Ormanspor 79-93 ÇBK Mersin
- 22.03.2024OGM Ormanspor 75-80 ÇBK Mersin
- 24.03.2024ÇBK Mersin 85-76 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

