KBSL · 4. Hafta · 2024-2025 · 20 Ekim 2024 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring 4. çeyreği 23-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 20 | 20 | 18 | 23 | 81 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 18 | 17 | 16 | 7 | 58 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 72.8 | Tempo | 71.8 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
111.6 sezon ort. 106.1 | 100 hücumda sayı | 81.6 sezon ort. 103.1 |
50.8% sezon ort. 53.5% | eFG% | 34.1% sezon ort. 50.1% |
14.8% sezon ort. 16.6% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 15.2% |
38.5% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 22.7% sezon ort. 29.1% |
37.5% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 24.2% |
34.4% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
81.6 sezon ort. 92.0 | 100 savunmada yenen sayı | 111.6 sezon ort. 105.8 |
34.1% sezon ort. 43.6% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 52.7% |
13.6% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 17.3% |
22.7% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 29.1% |
25.4% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 37.5% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik Galatasaray Çağdaş Faktoring · 20 dk+10.0 PIR
- Jisu Park Galatasaray Çağdaş Faktoring · 21 dk+8.6 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 30 dk+8.3 PIR
- Derin Erdoğan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 15 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brianna Fraser Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk−12.9 PIR
- Crystal Dangerfield Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−7.2 PIR
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 26 dk−7.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 72.6 | 71.8 | 111.6 | 50.8% | 14.8% | 38.5% | 37.5% | 81.6 | 34.1% | 13.6% | 77.3% | 25.4% | +30.0 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 71.0 | 71.8 | 81.6 | 34.1% | 13.6% | 22.7% | 25.4% | 111.6 | 50.8% | 14.8% | 61.5% | 37.5% | -30.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 19/63 (%30.2) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 14/42 (%33.3) |
| 9/22 (%40.9) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 16/24 (%66.7) | Serbest Atış | 15/16 (%93.8) |
| 49 | Ribaund | 34 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 25 | Asist | 15 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 22 |
| 208 | Verimlilik (PIR) | 116 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 12, Melikgazi Kayseri Basketbol 8 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Melikgazi Kayseri Basketbol 105-97 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2023-2024 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 89-85 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2022-2023 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 80-61 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2022-2023 · Melikgazi Kayseri Basketbol 61-100 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2021-2022 · Melikgazi Kayseri Basketbol 72-78 Galatasaray Çağdaş Faktoring


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 19.10.2024Galatasaray Çağdaş Faktoring 81-58 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 11.01.2025Melikgazi Kayseri Basketbol 91-92 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

