KBSL · 26. Hafta · 2021-2022 · 19 Nisan 2022 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 34-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 44-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bellona Kayseri Basketbol | 24 | 19 | 17 | 12 | 72 |
| Galatasaray | 19 | 15 | 16 | 28 | 78 |
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.6 sezon ort. 73.8 | Tempo | 75.6 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
95.0 sezon ort. 93.0 | 100 hücumda sayı | 103.5 sezon ort. 96.1 |
46.7% sezon ort. 45.0% | eFG% | 53.2% sezon ort. 45.4% |
18.6% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 16.6% sezon ort. 15.8% |
27.0% sezon ort. 27.0% | Hücum ribaundu % | 25.7% sezon ort. 29.4% |
32.8% sezon ort. 20.8% | Serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 24.7% |
34.4% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 24.2% sezon ort. 30.0% |
| Savunma | ||
103.5 sezon ort. 106.4 | 100 savunmada yenen sayı | 95.0 sezon ort. 89.9 |
53.2% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 46.7% sezon ort. 46.3% |
16.6% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 18.5% |
25.7% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 22.0% |
30.6% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 24.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tina Krajisnik Galatasaray · 34 dk+13.9 PIR
- Farhiya Abdi Bellona Kayseri Basketbol · 28 dk+6.0 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 34 dk+3.6 PIR
- Zeynep Kalbisağde Bellona Kayseri Basketbol · 13 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shante Evans Galatasaray · 18 dk−9.4 PIR
- Merve Aydın Özbek Galatasaray · 25 dk−6.3 PIR
- Sheylani Peddy Bellona Kayseri Basketbol · 31 dk−5.0 PIR
- Egle Sventoraite Bellona Kayseri Basketbol · 27 dk−2.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bellona Kayseri Basketbol | 75.8 | 75.6 | 95.0 | 46.7% | 18.6% | 27.0% | 32.8% | 103.5 | 53.2% | 16.6% | 74.3% | 30.6% | -8.5 |
| Galatasaray | 75.4 | 75.6 | 103.5 | 53.2% | 16.6% | 25.7% | 30.6% | 95.0 | 46.7% | 18.6% | 73.0% | 32.8% | +8.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bellona Kayseri Basketbol | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 25/61 (%41.0) | Saha İçi Şut | 30/62 (%48.4) |
| 18/40 (%45.0) | 2 Sayı | 24/47 (%51.1) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 6/15 (%40.0) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 12/19 (%63.2) |
| 36 | Ribaund | 36 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 13 | Asist | 20 |
| 10 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 21 | Faul | 18 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 91 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Bellona Kayseri Basketbol 7, Galatasaray 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 11.01.2022Galatasaray 58-61 Bellona Kayseri Basketbol
- 18.04.2022Bellona Kayseri Basketbol 72-78 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

