KBSL · 2. Hafta · 2024-2025 · 6 Ekim 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Melikgazi Kayseri Basketbol Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 18 | 23 | 22 | 82 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 27 | 28 | 13 | 16 | 84 |
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 72.8 | Tempo | 70.4 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
119.4 sezon ort. 98.2 | 100 hücumda sayı | 116.4 sezon ort. 101.6 |
55.1% sezon ort. 46.7% | eFG% | 51.4% sezon ort. 49.4% |
13.8% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 11.7% sezon ort. 15.3% |
35.5% sezon ort. 31.4% | Hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 28.4% |
37.3% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 24.4% |
28.8% sezon ort. 35.9% | Üçlük payı | 30.4% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
116.4 sezon ort. 103.3 | 100 savunmada yenen sayı | 119.4 sezon ort. 105.5 |
51.4% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 55.1% sezon ort. 52.5% |
11.7% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 17.3% |
36.1% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 29.3% |
20.3% sezon ort. 28.7% | Rakip serbest atış oranı | 37.3% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kübra Erat Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+5.6 PIR
- Zainabe Myriam Christelle Diallo Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk+4.5 PIR
- Sokhna Adji Fall Melikgazi Kayseri Basketbol · 26 dk+4.0 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Melikgazi Kayseri Basketbol · 14 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooque Williams Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk−2.7 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 29 dk−2.0 PIR
- Doğa Adıcan Melikgazi Kayseri Basketbol · 8 dk−1.0 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 39 dk−0.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 68.7 | 70.4 | 119.4 | 55.1% | 13.8% | 35.5% | 37.3% | 116.4 | 51.4% | 11.7% | 63.9% | 20.3% | +3.0 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 72.2 | 70.4 | 116.4 | 51.4% | 11.7% | 36.1% | 20.3% | 119.4 | 55.1% | 13.8% | 64.5% | 37.3% | -3.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 29/59 (%49.2) | Saha İçi Şut | 32/69 (%46.4) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 25/48 (%52.1) |
| 7/17 (%41.2) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 17/22 (%77.3) | Serbest Atış | 13/14 (%92.9) |
| 34 | Ribaund | 33 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 18 | Asist | 16 |
| 2 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 10 |
| 15 | Faul | 21 |
| 179 | Verimlilik (PIR) | 186 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada Botaş 13, Melikgazi Kayseri Basketbol 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.10.2024Botaş 82-84 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 28.12.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 67-64 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

