KBSL · 30. Hafta · 2023-2024 · 20 Mart 2024 00:00
Botaş 1. çeyreği 25-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 14 | 17 | 29 | 15 | 75 |
| Botaş | 25 | 13 | 19 | 23 | 80 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 77.7 | Tempo | 74.1 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
101.6 sezon ort. 108.7 | 100 hücumda sayı | 107.7 sezon ort. 96.9 |
50.8% sezon ort. 53.7% | eFG% | 52.3% sezon ort. 46.3% |
16.5% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 21.0% sezon ort. 14.7% |
26.8% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 48.5% sezon ort. 27.8% |
16.7% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 18.2% sezon ort. 24.3% |
47.0% sezon ort. 36.0% | Üçlük payı | 22.7% sezon ort. 23.8% |
| Savunma | ||
107.7 sezon ort. 106.3 | 100 savunmada yenen sayı | 101.6 sezon ort. 98.3 |
52.3% sezon ort. 51.6% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 46.7% |
21.0% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 14.3% |
48.5% sezon ort. 29.5% | Rakip hücum ribaundu % | 26.8% sezon ort. 25.2% |
18.2% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Nicole Mack Botaş · 38 dk+15.9 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 32 dk+6.1 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+3.7 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 12 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dearica Marie Hamby Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−17.4 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−12.0 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 36 dk−9.6 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−6.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.8 | 74.1 | 101.6 | 50.8% | 16.5% | 26.8% | 16.7% | 107.7 | 52.3% | 21.0% | 51.5% | 18.2% | -6.1 |
| Botaş | 74.3 | 74.1 | 107.7 | 52.3% | 21.0% | 48.5% | 18.2% | 101.6 | 50.8% | 16.5% | 73.2% | 16.7% | +6.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/66 (%40.9) | Saha İçi Şut | 33/66 (%50.0) |
| 14/35 (%40.0) | 2 Sayı | 30/51 (%58.8) |
| 13/31 (%41.9) | 3 Sayı | 3/15 (%20.0) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 11/12 (%91.7) |
| 28 | Ribaund | 46 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 17 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 14 |
| 9 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 19 |
| 17 | Faul | 20 |
| 151 | Verimlilik (PIR) | 198 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 5, Botaş 12 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 16.12.2023Botaş 83-64 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 19.03.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 75-80 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

