KBSL · 29. Hafta · 2023-2024 · 16 Mart 2024 00:00
Botaş ilk yarıyı 42-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-25 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 28 | 14 | 19 | 24 | 85 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 17 | 26 | 13 | 12 | 68 |
| Botaş | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.6 sezon ort. 77.3 | Tempo | 76.6 sezon ort. 82.3 |
| Hücum | ||
111.3 sezon ort. 96.8 | 100 hücumda sayı | 88.6 sezon ort. 97.1 |
58.5% sezon ort. 46.1% | eFG% | 43.3% sezon ort. 48.5% |
14.7% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 15.6% |
16.7% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 22.1% |
15.4% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 19.4% sezon ort. 24.1% |
23.1% sezon ort. 23.8% | Üçlük payı | 37.3% sezon ort. 37.9% |
| Savunma | ||
88.6 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 111.3 sezon ort. 105.5 |
43.3% sezon ort. 47.0% | Rakip eFG% | 58.5% sezon ort. 51.2% |
14.2% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 14.7% sezon ort. 15.6% |
19.5% sezon ort. 25.5% | Rakip hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 29.3% |
19.4% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 15.4% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 37 dk+14.6 PIR
- Destanni Mone Henderson Antalya Toroslar Basketbol · 38 dk+10.6 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 29 dk+7.0 PIR
- Buket Ünal Botaş · 16 dk+5.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Soana Kautelia Angelina Lucet Antalya Toroslar Basketbol · 28 dk−18.3 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 36 dk−6.7 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 12 dk−5.6 PIR
- Arzu Özdemir Antalya Toroslar Basketbol · 18 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.4 | 76.6 | 111.3 | 58.5% | 14.7% | 16.7% | 15.4% | 88.6 | 43.3% | 14.2% | 80.5% | 19.4% | +22.6 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 76.7 | 76.6 | 88.6 | 43.3% | 14.2% | 19.5% | 19.4% | 111.3 | 58.5% | 14.7% | 83.3% | 15.4% | -22.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 35/65 (%53.8) | Saha İçi Şut | 25/67 (%37.3) |
| 29/50 (%58.0) | 2 Sayı | 17/42 (%40.5) |
| 6/15 (%40.0) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 9/10 (%90.0) | Serbest Atış | 10/13 (%76.9) |
| 38 | Ribaund | 33 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 26 | Asist | 16 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 5 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 11 |
| 224 | Verimlilik (PIR) | 138 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 3, Antalya Toroslar Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 09.12.2023Antalya Toroslar Basketbol 83-78 Botaş
- 15.03.2024Botaş 85-68 Antalya Toroslar Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

