KBSL · 27. Hafta · 2023-2024 · 3 Mart 2024 00:00

102 - 79

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor ilk çeyreği 22-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 22 | 26 | 23 | 31 | 102 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 13 | 25 | 17 | 24 | 79 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.2 sezon ort. 79.4 | Tempo | 83.2 sezon ort. 82.0 |
| Hücum | ||
121.3 sezon ort. 103.5 | 100 hücumda sayı | 96.1 sezon ort. 96.9 |
56.8% sezon ort. 48.4% | eFG% | 51.6% sezon ort. 48.2% |
13.4% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 15.4% |
32.5% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 22.2% |
31.1% sezon ort. 30.6% | Serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 23.6% |
40.5% sezon ort. 33.2% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 38.0% |
| Savunma | ||
96.1 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 121.3 sezon ort. 105.1 |
51.6% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 56.8% sezon ort. 51.3% |
18.3% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 13.4% sezon ort. 15.6% |
14.3% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 28.8% |
33.9% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk+12.8 PIR
- Günesh Karaoğlan Antalya Toroslar Basketbol · 29 dk+11.7 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 35 dk+10.4 PIR
- Jaelyn Brown Antalya Toroslar Basketbol · 35 dk+7.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Bone Antalya Toroslar Basketbol · 27 dk−7.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Antalya Toroslar Basketbol · 19 dk−6.8 PIR
- Soana Kautelia Angelina Lucet Antalya Toroslar Basketbol · 30 dk−5.2 PIR
- Gergana Ivanova Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 35 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 84.1 | 83.2 | 121.3 | 56.8% | 13.4% | 32.5% | 31.1% | 96.1 | 51.6% | 18.3% | 85.7% | 33.9% | +25.2 |
| Antalya Toroslar Basketbol | 82.2 | 83.2 | 96.1 | 51.6% | 18.3% | 14.3% | 33.9% | 121.3 | 56.8% | 13.4% | 67.5% | 31.1% | -25.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Antalya Toroslar Basketbol |
|---|---|---|
| 36/74 (%48.6) | Saha İçi Şut | 30/62 (%48.4) |
| 24/44 (%54.5) | 2 Sayı | 26/41 (%63.4) |
| 12/30 (%40.0) | 3 Sayı | 4/21 (%19.0) |
| 18/23 (%78.3) | Serbest Atış | 15/21 (%71.4) |
| 43 | Ribaund | 32 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 24 | Asist | 22 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 16 |
| 19 | Faul | 22 |
| 252 | Verimlilik (PIR) | 169 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 1, Antalya Toroslar Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 25.11.2023Antalya Toroslar Basketbol 83-89 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 02.03.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 102-79 Antalya Toroslar Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.