KBSL · 25. Hafta · 2023-2024 · 18 Şubat 2024 00:00

93 - 80

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor ilk yarıyı 47-48 geride kapattı, ikinci yarıyı 46-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 21 | 26 | 22 | 24 | 93 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 25 | 23 | 16 | 16 | 80 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
85.6 sezon ort. 79.3 | Tempo | 85.6 sezon ort. 78.0 |
| Hücum | ||
108.5 sezon ort. 104.0 | 100 hücumda sayı | 93.5 sezon ort. 99.7 |
59.7% sezon ort. 48.4% | eFG% | 50.7% sezon ort. 47.5% |
14.5% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 18.4% sezon ort. 16.5% |
11.4% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 31.9% |
32.8% sezon ort. 30.5% | Serbest atış oranı | 11.1% sezon ort. 21.6% |
26.9% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 29.6% |
| Savunma | ||
93.5 sezon ort. 97.9 | 100 savunmada yenen sayı | 108.5 sezon ort. 106.0 |
50.7% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 59.7% sezon ort. 50.7% |
18.4% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 14.5% sezon ort. 13.9% |
17.9% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 28.7% |
11.1% sezon ort. 26.0% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 36 dk+21.2 PIR
- Yağmur Bul İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk+17.8 PIR
- Gmrice Louise Davis İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+10.1 PIR
- Gergana Ivanova Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk+6.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 17 dk−11.4 PIR
- Terezia Palenikova İlkem Yapı Tarsus Spor · 19 dk−9.2 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−7.6 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 34 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Yağmur Bul 50 asist barajını geçti
- Jaime Nared 50 top çalma barajını geçti
- Danielle Marie Robinson 500 asist barajını geçti
- Gmrice Louise Davis 500 sayı barajını geçti
- Sierra Lashe Calhoun 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 85.7 | 85.6 | 108.5 | 59.7% | 14.5% | 11.4% | 32.8% | 93.5 | 50.7% | 18.4% | 82.1% | 11.1% | +15.0 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 85.5 | 85.6 | 93.5 | 50.7% | 18.4% | 17.9% | 11.1% | 108.5 | 59.7% | 14.5% | 88.6% | 32.8% | -15.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 37/67 (%55.2) | Saha İçi Şut | 33/72 (%45.8) |
| 31/49 (%63.3) | 2 Sayı | 26/48 (%54.2) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 7/24 (%29.2) |
| 13/22 (%59.1) | Serbest Atış | 7/8 (%87.5) |
| 36 | Ribaund | 38 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 26 | Asist | 26 |
| 7 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 17 |
| 11 | Faul | 17 |
| 225 | Verimlilik (PIR) | 186 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 1 karşılaşmada Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 1, İlkem Yapı Tarsus Spor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 15.11.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 83-87 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 17.02.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 93-80 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.