KBSL · 23. Hafta · 2023-2024 · 2 Şubat 2024 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Çağdaş Faktoring İlkem Yapı Tarsus Spor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 25 | 26 | 14 | 25 | 90 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 28 | 15 | 22 | 22 | 87 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
86.2 sezon ort. 79.4 | Tempo | 86.2 sezon ort. 78.0 |
| Hücum | ||
105.6 sezon ort. 106.4 | 100 hücumda sayı | 99.8 sezon ort. 99.5 |
52.0% sezon ort. 52.9% | eFG% | 47.5% sezon ort. 47.6% |
11.5% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 15.0% sezon ort. 16.6% |
22.2% sezon ort. 29.8% | Hücum ribaundu % | 29.5% sezon ort. 31.5% |
28.0% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 21.3% |
29.3% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 25.3% sezon ort. 30.0% |
| Savunma | ||
99.8 sezon ort. 103.4 | 100 savunmada yenen sayı | 105.6 sezon ort. 106.1 |
47.5% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 52.0% sezon ort. 51.0% |
15.0% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 11.5% sezon ort. 14.0% |
29.5% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 28.4% |
17.7% sezon ort. 25.0% | Rakip serbest atış oranı | 28.0% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Teaira McCovan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 28 dk+6.4 PIR
- Yağmur Bul İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk+6.1 PIR
- Myisha Tyelle Hines Allen Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk+6.0 PIR
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 12 dk+5.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Nalyssa Rae Smith Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk−11.7 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 26 dk−8.3 PIR
- Hind Ben Abdelkader Galatasaray Çağdaş Faktoring · 38 dk−5.9 PIR
- Merve Uygül İlkem Yapı Tarsus Spor · 13 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 85.2 | 86.2 | 105.6 | 52.0% | 11.5% | 22.2% | 28.0% | 99.8 | 47.5% | 15.0% | 70.5% | 17.7% | +5.8 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 87.2 | 86.2 | 99.8 | 47.5% | 15.0% | 29.5% | 17.7% | 105.6 | 52.0% | 11.5% | 77.8% | 28.0% | -5.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 36/75 (%48.0) | Saha İçi Şut | 34/79 (%43.0) |
| 30/53 (%56.6) | 2 Sayı | 27/59 (%45.8) |
| 6/22 (%27.3) | 3 Sayı | 7/20 (%35.0) |
| 12/21 (%57.1) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 41 | Ribaund | 48 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 28 | Asist | 22 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 15 |
| 17 | Faul | 21 |
| 226 | Verimlilik (PIR) | 200 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 28.10.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 77-100 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 01.02.2024Galatasaray Çağdaş Faktoring 90-87 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

