KBSL · 21. Hafta · 2023-2024 · 21 Ocak 2024 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring ilk yarıyı 32-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-28 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 17 | 15 | 28 | 14 | 74 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 18 | 16 | 16 | 12 | 62 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 79.7 | Tempo | 77.9 sezon ort. 78.4 |
| Hücum | ||
94.9 sezon ort. 106.7 | 100 hücumda sayı | 79.6 sezon ort. 99.0 |
47.9% sezon ort. 53.0% | eFG% | 35.4% sezon ort. 48.3% |
19.6% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 22.4% sezon ort. 17.8% |
35.0% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 36.4% sezon ort. 31.9% |
12.9% sezon ort. 20.6% | Serbest atış oranı | 27.7% sezon ort. 23.0% |
37.1% sezon ort. 34.9% | Üçlük payı | 16.9% sezon ort. 30.5% |
| Savunma | ||
79.6 sezon ort. 104.0 | 100 savunmada yenen sayı | 94.9 sezon ort. 105.8 |
35.4% sezon ort. 48.7% | Rakip eFG% | 47.9% sezon ort. 52.2% |
22.4% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 19.6% sezon ort. 14.8% |
36.4% sezon ort. 29.0% | Rakip hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 26.0% |
27.7% sezon ort. 24.7% | Rakip serbest atış oranı | 12.9% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 30 dk+7.7 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk+3.9 PIR
- Tuba Poyraz Bursa Uludağ Basketbol · 37 dk+3.6 PIR
- Nalyssa Rae Smith Galatasaray Çağdaş Faktoring · 28 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Myisha Tyelle Hines Allen Galatasaray Çağdaş Faktoring · 35 dk−14.8 PIR
- Trinity Essence Baptiste Bursa Uludağ Basketbol · 38 dk−13.6 PIR
- Shaqwedia Montrelle Wallace Bursa Uludağ Basketbol · 33 dk−13.2 PIR
- Kiana Williams Bursa Uludağ Basketbol · 23 dk−8.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 100 top çalma barajını geçti
- Eda Şahin 100 asist barajını geçti
- Myisha Tyelle Hines Allen 25 top çalma barajını geçti
- Nalyssa Rae Smith 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 78.0 | 77.9 | 94.9 | 47.9% | 19.6% | 35.0% | 12.9% | 79.6 | 35.4% | 22.4% | 63.6% | 27.7% | +15.4 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 77.9 | 77.9 | 79.6 | 35.4% | 22.4% | 36.4% | 27.7% | 94.9 | 47.9% | 19.6% | 65.0% | 12.9% | -15.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 29/70 (%41.4) | Saha İçi Şut | 22/65 (%33.8) |
| 20/44 (%45.5) | 2 Sayı | 20/54 (%37.0) |
| 9/26 (%34.6) | 3 Sayı | 2/11 (%18.2) |
| 7/9 (%77.8) | Serbest Atış | 16/18 (%88.9) |
| 42 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 28 | Asist | 13 |
| 15 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 21 |
| 18 | Faul | 10 |
| 193 | Verimlilik (PIR) | 116 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 3, Bursa Uludağ Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 14.10.2023Bursa Uludağ Basketbol 78-103 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 20.01.2024Galatasaray Çağdaş Faktoring 74-62 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

