KBSL · 24. Hafta · 2023-2024 · 15 Şubat 2024 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 4. çeyreği 21-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 17 | 16 | 13 | 8 | 54 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 29 | 27 | 23 | 21 | 100 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.0 sezon ort. 78.3 | Tempo | 79.0 sezon ort. 78.8 |
| Hücum | ||
68.1 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 127.2 sezon ort. 120.2 |
39.0% sezon ort. 47.9% | eFG% | 59.1% sezon ort. 57.6% |
21.5% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 13.3% sezon ort. 12.5% |
21.4% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 46.3% sezon ort. 31.7% |
4.4% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 7.3% sezon ort. 19.4% |
22.1% sezon ort. 30.1% | Üçlük payı | 28.0% sezon ort. 30.1% |
| Savunma | ||
127.2 sezon ort. 105.3 | 100 savunmada yenen sayı | 68.1 sezon ort. 87.4 |
59.1% sezon ort. 50.6% | Rakip eFG% | 39.0% sezon ort. 44.9% |
13.3% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 21.5% sezon ort. 20.0% |
46.3% sezon ort. 27.4% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 25.8% |
7.3% sezon ort. 27.0% | Rakip serbest atış oranı | 4.4% sezon ort. 19.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 30 dk+9.5 PIR
- Natasha Renee Howard Fenerbahçe Alagöz Holding · 26 dk+8.6 PIR
- İdil Saçalır Fenerbahçe Alagöz Holding · 21 dk+2.6 PIR
- Nina Bogicevic İlkem Yapı Tarsus Spor · 20 dk+0.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gmrice Louise Davis İlkem Yapı Tarsus Spor · 27 dk−8.7 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 25 dk−7.3 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 24 dk−6.5 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sevgi Uzun 750 asist barajını geçti
- Khadijiah Docia Andrea Cave 25 blok barajını geçti
- Natasha Renee Howard 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 79.3 | 79.0 | 68.1 | 39.0% | 21.5% | 21.4% | 4.4% | 127.2 | 59.1% | 13.3% | 53.7% | 7.3% | -59.1 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 78.6 | 79.0 | 127.2 | 59.1% | 13.3% | 46.3% | 7.3% | 68.1 | 39.0% | 21.5% | 78.6% | 4.4% | +59.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 25/68 (%36.8) | Saha İçi Şut | 44/82 (%53.7) |
| 22/53 (%41.5) | 2 Sayı | 35/59 (%59.3) |
| 3/15 (%20.0) | 3 Sayı | 9/23 (%39.1) |
| 1/3 (%33.3) | Serbest Atış | 3/6 (%50.0) |
| 31 | Ribaund | 52 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 19 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 18 | Asist | 31 |
| 9 | Top Çalma | 11 |
| 2 | Blok | 3 |
| 19 | Top Kaybı | 13 |
| 11 | Faul | 14 |
| 99 | Verimlilik (PIR) | 283 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 02.11.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 100-79 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 14.02.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 54-100 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

