KBSL · 28. Hafta · 2023-2024 · 10 Mart 2024 00:00
Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor ilk yarıyı 38-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 36-26 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 22 | 21 | 18 | 8 | 69 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 16 | 22 | 20 | 16 | 74 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.3 sezon ort. 77.6 | Tempo | 78.3 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
88.1 sezon ort. 109.2 | 100 hücumda sayı | 94.7 sezon ort. 104.5 |
50.0% sezon ort. 53.7% | eFG% | 44.9% sezon ort. 48.9% |
22.5% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 15.7% sezon ort. 14.4% |
17.1% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 26.2% sezon ort. 28.1% |
33.3% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 31.0% |
36.8% sezon ort. 36.4% | Üçlük payı | 26.1% sezon ort. 33.7% |
| Savunma | ||
94.7 sezon ort. 106.8 | 100 savunmada yenen sayı | 88.1 sezon ort. 98.1 |
44.9% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 47.9% |
15.7% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 22.5% sezon ort. 16.1% |
26.2% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 25.3% |
20.3% sezon ort. 24.7% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 37 dk+11.3 PIR
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk+11.0 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 36 dk+4.6 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 27 dk+1.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 34 dk−19.2 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk−14.7 PIR
- Dearica Marie Hamby Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk−10.8 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 14 dk−8.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Claudia Monica Cuic 100. maçına çıktı
- Dearica Marie Hamby 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 78.4 | 78.3 | 88.1 | 50.0% | 22.5% | 17.1% | 33.3% | 94.7 | 44.9% | 15.7% | 73.8% | 20.3% | -6.6 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 78.2 | 78.3 | 94.7 | 44.9% | 15.7% | 26.2% | 20.3% | 88.1 | 50.0% | 22.5% | 82.9% | 33.3% | +6.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 25/57 (%43.9) | Saha İçi Şut | 29/69 (%42.0) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 25/51 (%49.0) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 4/18 (%22.2) |
| 12/19 (%63.2) | Serbest Atış | 12/14 (%85.7) |
| 37 | Ribaund | 40 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 17 | Asist | 16 |
| 10 | Top Çalma | 13 |
| 3 | Blok | 0 |
| 19 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 16 |
| 151 | Verimlilik (PIR) | 171 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 3, Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 5 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 72-76 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 53-60 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2021-2022 · Melikgazi Kayseri Basketbol 64-68 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 84-72 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2020-2021 · Melikgazi Kayseri Basketbol 68-69 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.12.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 72-76 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 09.03.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 69-74 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

