KBSL · 5. Hafta · 2024-2025 · 26 Ekim 2024 00:00
Botaş maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 15 | 13 | 24 | 22 | 74 |
| Botaş | 22 | 22 | 14 | 21 | 79 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.3 sezon ort. 73.0 | Tempo | 67.3 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
110.6 sezon ort. 109.6 | 100 hücumda sayı | 116.7 sezon ort. 98.3 |
51.7% sezon ort. 52.9% | eFG% | 54.1% sezon ort. 46.7% |
10.5% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 11.9% sezon ort. 15.8% |
25.0% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 31.8% |
30.0% sezon ort. 25.8% | Serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 20.4% |
48.3% sezon ort. 38.8% | Üçlük payı | 37.7% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
116.7 sezon ort. 96.4 | 100 savunmada yenen sayı | 110.6 sezon ort. 103.5 |
54.1% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 51.7% sezon ort. 50.0% |
11.9% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 10.5% sezon ort. 16.0% |
25.0% sezon ort. 23.0% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 27.8% |
21.3% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 30.0% sezon ort. 28.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 37 dk+15.0 PIR
- Damiris Dantas Botaş · 32 dk+14.6 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 37 dk+13.9 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 33 dk+7.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Maria Perez Araujo Çimsa ÇBK Mersin · 28 dk−14.4 PIR
- Marine Johannes Çimsa ÇBK Mersin · 36 dk−8.7 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 18 dk−5.9 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 36 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 66.9 | 67.3 | 110.6 | 51.7% | 10.5% | 25.0% | 30.0% | 116.7 | 54.1% | 11.9% | 75.0% | 21.3% | -6.1 |
| Botaş | 67.7 | 67.3 | 116.7 | 54.1% | 11.9% | 25.0% | 21.3% | 110.6 | 51.7% | 10.5% | 75.0% | 30.0% | +6.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 28/60 (%46.7) | Saha İçi Şut | 29/61 (%47.5) |
| 22/31 (%71.0) | 2 Sayı | 21/38 (%55.3) |
| 6/29 (%20.7) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 12/18 (%66.7) | Serbest Atış | 13/13 (%100.0) |
| 33 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 25 | Asist | 21 |
| 4 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 1 |
| 8 | Top Kaybı | 9 |
| 19 | Faul | 21 |
| 176 | Verimlilik (PIR) | 192 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 26 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 16, Botaş 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 25.10.2024Çimsa ÇBK Mersin 74-79 Botaş
- 18.01.2025Botaş 73-77 Çimsa ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

