KBSL · 14. Hafta · 2024-2025 · 24 Aralık 2024 00:00
Fenerbahçe Opet maçı 16 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 12 | 13 | 21 | 19 | 65 |
| Fenerbahçe Opet | 18 | 19 | 26 | 18 | 81 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 72.7 | Tempo | 73.6 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
87.5 sezon ort. 99.5 | 100 hücumda sayı | 111.3 sezon ort. 115.5 |
46.3% sezon ort. 47.1% | eFG% | 57.9% sezon ort. 56.9% |
16.8% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 13.6% |
23.7% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 17.2% sezon ort. 28.2% |
4.4% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 35.1% sezon ort. 17.9% |
38.2% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 31.0% |
| Savunma | ||
111.3 sezon ort. 103.5 | 100 savunmada yenen sayı | 87.5 sezon ort. 88.9 |
57.9% sezon ort. 49.8% | Rakip eFG% | 46.3% sezon ort. 46.4% |
15.4% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 16.8% sezon ort. 19.9% |
17.2% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 23.9% |
35.1% sezon ort. 28.0% | Rakip serbest atış oranı | 4.4% sezon ort. 20.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ariel Asante Atkins Fenerbahçe Opet · 32 dk+9.2 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 26 dk+6.5 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Opet · 27 dk+6.3 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Opet · 35 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Botaş · 32 dk−15.5 PIR
- Nikolina Milic Fenerbahçe Opet · 19 dk−13.6 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 25 dk−7.0 PIR
- Tina Alexandria Charles Fenerbahçe Opet · 32 dk−1.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.3 | 73.6 | 87.5 | 46.3% | 16.8% | 23.7% | 4.4% | 111.3 | 57.9% | 15.4% | 82.8% | 35.1% | -23.8 |
| Fenerbahçe Opet | 72.8 | 73.6 | 111.3 | 57.9% | 15.4% | 17.2% | 35.1% | 87.5 | 46.3% | 16.8% | 76.3% | 4.4% | +23.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 28/68 (%41.2) | Saha İçi Şut | 30/57 (%52.6) |
| 21/42 (%50.0) | 2 Sayı | 24/43 (%55.8) |
| 7/26 (%26.9) | 3 Sayı | 6/14 (%42.9) |
| 2/3 (%66.7) | Serbest Atış | 15/20 (%75.0) |
| 33 | Ribaund | 34 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 14 | Asist | 25 |
| 3 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 15 |
| 124 | Verimlilik (PIR) | 223 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 21 karşılaşmada Botaş 2, Fenerbahçe Opet 19 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 27.09.2024Fenerbahçe Opet 81-56 Botaş
- 23.12.2024Botaş 65-81 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

