KBSL · 12. Hafta · 2024-2025 · 15 Aralık 2024 00:00
Fenerbahçe Opet maçı 6 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 23 | 18 | 19 | 23 | 83 |
| Beşiktaş BOA | 23 | 18 | 12 | 24 | 77 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.6 sezon ort. 74.1 | Tempo | 72.6 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
114.6 sezon ort. 115.4 | 100 hücumda sayı | 105.8 sezon ort. 100.4 |
56.2% sezon ort. 56.9% | eFG% | 57.3% sezon ort. 49.0% |
12.6% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 22.0% sezon ort. 16.0% |
22.6% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 29.0% sezon ort. 28.8% |
15.4% sezon ort. 18.5% | Serbest atış oranı | 36.4% sezon ort. 24.4% |
29.2% sezon ort. 30.9% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 30.8% |
| Savunma | ||
105.8 sezon ort. 88.2 | 100 savunmada yenen sayı | 114.6 sezon ort. 98.8 |
57.3% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 56.2% sezon ort. 48.0% |
22.0% sezon ort. 19.7% | Zorlanan top kaybı | 12.6% sezon ort. 15.0% |
29.0% sezon ort. 23.8% | Rakip hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 25.4% |
36.4% sezon ort. 19.7% | Rakip serbest atış oranı | 15.4% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 40 dk+14.8 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 39 dk+8.7 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Opet · 19 dk+3.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Opet · 11 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marieme Badiane Fenerbahçe Opet · 34 dk−12.8 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 35 dk−12.5 PIR
- Tina Krajisnik Beşiktaş BOA · 32 dk−10.8 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Opet · 32 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 100 top çalma barajını geçti
- Gabrielle Williams 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 72.4 | 72.6 | 114.6 | 56.2% | 12.6% | 22.6% | 15.4% | 105.8 | 57.3% | 22.0% | 71.0% | 36.4% | +8.9 |
| Beşiktaş BOA | 72.8 | 72.6 | 105.8 | 57.3% | 22.0% | 29.0% | 36.4% | 114.6 | 56.2% | 12.6% | 77.4% | 15.4% | -8.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 32/65 (%49.2) | Saha İçi Şut | 28/55 (%50.9) |
| 23/46 (%50.0) | 2 Sayı | 21/34 (%61.8) |
| 9/19 (%47.4) | 3 Sayı | 7/21 (%33.3) |
| 10/10 (%100.0) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 29 | Ribaund | 33 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 23 | Asist | 21 |
| 14 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 18 |
| 18 | Faul | 15 |
| 211 | Verimlilik (PIR) | 174 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 24 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 21, Beşiktaş BOA 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 14.12.2024Fenerbahçe Opet 83-77 Beşiktaş BOA
- 08.03.2025Beşiktaş BOA 63-91 Fenerbahçe Opet
- 31.03.2025Fenerbahçe Opet 91-42 Beşiktaş BOA
- 02.04.2025Beşiktaş BOA 73-77 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

