KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2022-2023 · 1 Nisan 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding ilk çeyreği 27-14 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 27 | 13 | 25 | 25 | 90 |
| Beşiktaş | 14 | 14 | 20 | 22 | 70 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.9 sezon ort. 76.4 | Tempo | 82.9 sezon ort. 76.0 |
| Hücum | ||
108.3 sezon ort. 116.6 | 100 hücumda sayı | 84.7 sezon ort. 95.4 |
44.6% sezon ort. 55.1% | eFG% | 39.6% sezon ort. 44.8% |
9.6% sezon ort. 13.4% | Top kaybı oranı | 15.4% sezon ort. 14.9% |
39.6% sezon ort. 34.8% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 26.9% |
27.4% sezon ort. 20.0% | Serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 26.6% |
32.1% sezon ort. 31.7% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 27.4% |
| Savunma | ||
84.7 sezon ort. 86.4 | 100 savunmada yenen sayı | 108.3 sezon ort. 99.3 |
39.6% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 44.6% sezon ort. 46.2% |
15.4% sezon ort. 22.7% | Zorlanan top kaybı | 9.6% sezon ort. 15.0% |
19.5% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 39.6% sezon ort. 30.9% |
32.8% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 27.4% sezon ort. 24.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk+8.3 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk+8.2 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 39 dk+4.6 PIR
- Selin Gül Fenerbahçe Alagöz Holding · 17 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk−11.8 PIR
- Merve Aydın Özbek Fenerbahçe Alagöz Holding · 14 dk−8.5 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Fenerbahçe Alagöz Holding · 35 dk−5.8 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 33 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Monique Billings 250 sayı barajını geçti
- Meltem Topaloğlu 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 83.1 | 82.9 | 108.3 | 44.6% | 9.6% | 39.6% | 27.4% | 84.7 | 39.6% | 15.4% | 80.5% | 32.8% | +23.6 |
| Beşiktaş | 82.7 | 82.9 | 84.7 | 39.6% | 15.4% | 19.5% | 32.8% | 108.3 | 44.6% | 9.6% | 60.4% | 27.4% | -23.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 34/84 (%40.5) | Saha İçi Şut | 24/67 (%35.8) |
| 27/57 (%47.4) | 2 Sayı | 19/46 (%41.3) |
| 7/27 (%25.9) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 15/23 (%65.2) | Serbest Atış | 17/22 (%77.3) |
| 54 | Ribaund | 40 |
| 21 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 29 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 17 |
| 228 | Verimlilik (PIR) | 138 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding 17, Beşiktaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 09.12.2022Fenerbahçe Alagöz Holding 92-57 Beşiktaş
- 19.03.2023Beşiktaş 72-90 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 31.03.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 90-70 Beşiktaş
- 02.04.2023Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

