KBSL · 11. Hafta · 2024-2025 · 7 Aralık 2024 00:00
Fenerbahçe Opet 3. çeyreği 23-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 15 | 17 | 12 | 23 | 67 |
| Fenerbahçe Opet | 18 | 21 | 23 | 30 | 92 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.1 sezon ort. 77.2 | Tempo | 76.1 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
87.2 sezon ort. 102.6 | 100 hücumda sayı | 122.0 sezon ort. 115.1 |
44.4% sezon ort. 48.4% | eFG% | 61.0% sezon ort. 56.8% |
19.1% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 13.6% |
18.4% sezon ort. 24.8% | Hücum ribaundu % | 38.7% sezon ort. 27.5% |
17.5% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 18.5% |
34.9% sezon ort. 37.2% | Üçlük payı | 25.0% sezon ort. 31.0% |
| Savunma | ||
122.0 sezon ort. 105.9 | 100 savunmada yenen sayı | 87.2 sezon ort. 88.9 |
61.0% sezon ort. 52.2% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 46.4% |
17.2% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 19.1% sezon ort. 19.8% |
38.7% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 18.4% sezon ort. 24.1% |
14.7% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 17.5% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 27 dk+7.1 PIR
- Nikolina Milic Fenerbahçe Opet · 30 dk+6.7 PIR
- Merve Arı Nesibe Aydın · 12 dk+6.2 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Opet · 24 dk+4.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 24 dk−11.6 PIR
- Lorena Serfa Nesibe Aydın · 30 dk−9.5 PIR
- Ariel Asante Atkins Fenerbahçe Opet · 26 dk−7.6 PIR
- Jaime Nared Nesibe Aydın · 27 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 76.8 | 76.1 | 87.2 | 44.4% | 19.1% | 18.4% | 17.5% | 122.0 | 61.0% | 17.2% | 61.3% | 14.7% | -34.8 |
| Fenerbahçe Opet | 75.4 | 76.1 | 122.0 | 61.0% | 17.2% | 38.7% | 14.7% | 87.2 | 44.4% | 19.1% | 81.6% | 17.5% | +34.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 24/63 (%38.1) | Saha İçi Şut | 38/68 (%55.9) |
| 16/41 (%39.0) | 2 Sayı | 31/51 (%60.8) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 11/11 (%100.0) | Serbest Atış | 9/10 (%90.0) |
| 26 | Ribaund | 43 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 15 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 4 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 14 | Faul | 18 |
| 114 | Verimlilik (PIR) | 241 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Nesibe Aydın 1, Fenerbahçe Opet 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.12.2024Nesibe Aydın 67-92 Fenerbahçe Opet
- 28.02.2025Fenerbahçe Opet 98-67 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

