KBSL · 10. Hafta · 2024-2025 · 30 Kasım 2024 00:00
Fenerbahçe Opet maçı 13 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 26 | 22 | 17 | 17 | 82 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 24 | 14 | 12 | 19 | 69 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.7 sezon ort. 74.1 | Tempo | 71.7 sezon ort. 72.8 |
| Hücum | ||
114.3 sezon ort. 115.4 | 100 hücumda sayı | 96.4 sezon ort. 110.1 |
56.5% sezon ort. 56.9% | eFG% | 47.4% sezon ort. 53.0% |
15.1% sezon ort. 13.6% | Top kaybı oranı | 19.9% sezon ort. 15.4% |
25.8% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 31.9% |
21.0% sezon ort. 18.3% | Serbest atış oranı | 25.9% sezon ort. 26.0% |
24.2% sezon ort. 31.0% | Üçlük payı | 34.5% sezon ort. 39.3% |
| Savunma | ||
96.4 sezon ort. 88.6 | 100 savunmada yenen sayı | 114.3 sezon ort. 96.4 |
47.4% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 56.5% sezon ort. 48.8% |
19.9% sezon ort. 19.8% | Zorlanan top kaybı | 15.1% sezon ort. 16.5% |
28.1% sezon ort. 23.8% | Rakip hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 23.0% |
25.9% sezon ort. 20.0% | Rakip serbest atış oranı | 21.0% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 32 dk+6.4 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 32 dk+5.6 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Opet · 23 dk+2.8 PIR
- Şevval Akalan Çimsa ÇBK Mersin · 12 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 35 dk−12.1 PIR
- Tina Alexandria Charles Fenerbahçe Opet · 32 dk−10.7 PIR
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 31 dk−10.6 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Opet · 19 dk−8.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 50. maçına çıktı
- Sevgi Uzun 300 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 71.7 | 71.7 | 114.3 | 56.5% | 15.1% | 25.8% | 21.0% | 96.4 | 47.4% | 19.9% | 71.9% | 25.9% | +18.0 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 71.6 | 71.7 | 96.4 | 47.4% | 19.9% | 28.1% | 25.9% | 114.3 | 56.5% | 15.1% | 74.2% | 21.0% | -18.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 32/62 (%51.6) | Saha İçi Şut | 25/58 (%43.1) |
| 26/47 (%55.3) | 2 Sayı | 20/38 (%52.6) |
| 6/15 (%40.0) | 3 Sayı | 5/20 (%25.0) |
| 12/13 (%92.3) | Serbest Atış | 14/15 (%93.3) |
| 31 | Ribaund | 32 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 20 | Asist | 16 |
| 7 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 16 |
| 196 | Verimlilik (PIR) | 151 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 31 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 27, Çimsa ÇBK Mersin 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 29.11.2024Fenerbahçe Opet 82-69 Çimsa ÇBK Mersin
- 21.02.2025Çimsa ÇBK Mersin 72-66 Fenerbahçe Opet
- 15.04.2025Fenerbahçe Opet 77-70 Çimsa ÇBK Mersin
- 17.04.2025Fenerbahçe Opet 85-54 Çimsa ÇBK Mersin
- 19.04.2025Çimsa ÇBK Mersin 78-79 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

