KBSL · 8. Hafta · 2024-2025 · 16 Kasım 2024 00:00
Çimsa ÇBK Mersin ilk çeyreği 33-21 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 21 | 24 | 15 | 16 | 76 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 33 | 19 | 27 | 21 | 100 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.2 sezon ort. 78.3 | Tempo | 82.2 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
92.1 sezon ort. 100.1 | 100 hücumda sayı | 122.2 sezon ort. 109.1 |
44.4% sezon ort. 49.5% | eFG% | 56.8% sezon ort. 52.7% |
16.0% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 13.7% sezon ort. 15.6% |
13.9% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 31.6% |
38.1% sezon ort. 27.0% | Serbest atış oranı | 27.4% sezon ort. 25.9% |
33.3% sezon ort. 36.8% | Üçlük payı | 35.6% sezon ort. 39.2% |
| Savunma | ||
122.2 sezon ort. 110.2 | 100 savunmada yenen sayı | 92.1 sezon ort. 97.2 |
56.8% sezon ort. 54.8% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 49.2% |
13.7% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 16.5% |
34.2% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 13.9% sezon ort. 23.4% |
27.4% sezon ort. 26.4% | Rakip serbest atış oranı | 38.1% sezon ort. 21.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Teaira McCovan Çimsa ÇBK Mersin · 22 dk+12.1 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 31 dk+10.9 PIR
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 31 dk+10.1 PIR
- Iliana Rupert Çimsa ÇBK Mersin · 30 dk+9.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jillian Alleyne İlkem Yapı Tarsus Spor · 25 dk−10.8 PIR
- Aisha Marie Sheppard İlkem Yapı Tarsus Spor · 25 dk−3.8 PIR
- Elif Emirtekin İlkem Yapı Tarsus Spor · 15 dk−3.7 PIR
- Şevval Akalan Çimsa ÇBK Mersin · 22 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 82.6 | 82.2 | 92.1 | 44.4% | 16.0% | 13.9% | 38.1% | 122.2 | 56.8% | 13.7% | 65.8% | 27.4% | -30.2 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 81.8 | 82.2 | 122.2 | 56.8% | 13.7% | 34.2% | 27.4% | 92.1 | 44.4% | 16.0% | 86.1% | 38.1% | +30.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 37/73 (%50.7) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 28/47 (%59.6) |
| 4/21 (%19.0) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 20/24 (%83.3) | Serbest Atış | 17/20 (%85.0) |
| 30 | Ribaund | 44 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 23 | Asist | 32 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 19 |
| 166 | Verimlilik (PIR) | 269 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada İlkem Yapı Tarsus Spor 1, Çimsa ÇBK Mersin 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 15.11.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 76-100 Çimsa ÇBK Mersin
- 11.02.2025Çimsa ÇBK Mersin 77-66 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

